„Odkurzacze historii” w Riwierze

Odkurzacze historii” to nowy cykl spotkań, na który wspólnie zapraszają Klub Marynarki Wojennej „Riwiera” i Centrum Kultury w Gdyni. Spotkania będą doskonałą okazją do przypomnienia – odkurzenia znanych oraz tych mniej znanych wydarzeń z przeszłości, które kryją w sobie jeszcze niejedną tajemnicę i nie zasługują na zapomnienie. Na pierwsze spotkanie zapraszamy 20 maja o godz. 17.00 do sali im. kontradm. A. Mohuczego /ul. Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni/, wstęp wolny !!!.

Na pierwsze, pilotażowe spotkanie „Odkurzaczy” zaproszony został Aleksander Ostasza redaktor naczelnego„Magazynu nurkowanie”, który odkryje tajemnice skarbów podwodnych szperaczy w opowieści „Ekspedycja Schlezwig – Holstein”.

12 września 2008 r. płetwonurkowie, filmowcy i fotografowie podwodni wyruszyli do Estonii, aby dotrzeć do wraku pancernika Schleswig-Holstein. Ekspedycja wypłynęła z Helu na pokładzie specjalistycznej jednostki m/y Nitrox. W tej pierwszej oficjalnej polskiej wyprawie na wrak pancernika wzięło udział 15 osób, w tym 11 płetwonurków. Ekspedycja posiadała szczegółową lokalizację miejsca, gdzie znajduje się wrak, oraz zgodę władz Estonii na nurkowanie. Głównym zadaniem ekipy nurkowej było zbadanie stanu wraku, zrobienie podwodnych zdjęć oraz nakręcenie profesjonalnego filmu. Jednym z efektów wyprawy są niezwykłe fotografie i film, obrazujące przebieg ekspedycji.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.