„Słupski Chłopczyk” teatr „Władca Lalek”

03 kwiecień (niedziela) godz. 16.00 „Słupski Chłopczyk” teatr „Władca Lalek” ze Słupska
Centrum Kultury w Gdyni, Gdynia, ul. Łowicka 51
Wstęp 10 zł

Teatr Władca Lalek serdecznie zaprasza na swój najnowszy spektakl Pt: Słupski Chłopczyk, który powstał z okazji 10-lecia działalności naszego Teatru. Tym razem proponujemy Państwu na wskroś autorskie widowisko, przy tworzeniu którego współpracowali ze sobą : Urszula Szydlik-Zielonka (aktorka ,reżyser oraz producentka spektaklu), Przemysław Osiński (kompozytor) oraz Przemysław Laskowski (aktor a także autor scenografii i scenariusza).

Fabułę naszego przedstawienia osnuliśmy wokół życiowych perypetii Słupskiego Chłopczyka, którego wizerunek pojawił się po raz pierwszy w 1925 roku na etykiecie produkowanego w Słupsku sera typu camembert. Był najsłynniejszym produktem ówczesnej mleczarni. Osiągnął tak wysoką popularność, że już w latach XX wieku układano o nim wierszyki, wydawano pocztówki, śpiewano piosenki.

Po ponad 60 latach Słupski Chłopczyk ponownie rusza w drogę, tym razem w naszym kolorowym, rozśpiewanym spektaklu, dzięki któremu młodzi i nieco starsi widzowie mogą się przekonać , jak wiele jest prawdy w porzekadle „cudze chwalicie ,a swego nie znacie”.

Jeśli wiec macie Państwo ochotę na blisko godzinną zabawę, połączoną z odrobiną historii naszego regionu, to jeszcze raz serdecznie polecamy widowisko Pt: Słupski Chłopczyk.

Informacje:
Lucyna Labudda
tel.: 504-038-470
www.kolkodzieciaste.pl
l.labudda@gmail.com
info@kolkodzieciaste.pl

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.