11 III „Decydujący Wybór” wernisaż

figurski_1Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej Pawła Figurskiego pt. „Israel_Tags” w piątek, 11 marca 2016 roku, o godzinie 18.00. Fotograf i operator filmowy opowie o tym, co decyduje, które zdjęcie jest najlepsze i trafia do galerii.

– Fotografia to nieustanne dokonywanie wyboru. Wybieramy motyw, aparat, obiektyw, wybieramy kolor albo jego brak. Potem, blisko już samego końca tego długiego procesu, wybieramy kadr i moment, w którym naciskamy migawkę. Niektórzy nazywają ten moment „decydującym”. Kiedy już mamy zbiór pojedynczych fotografii, stajemy przed kolejnym trudnym wyborem. Kto wie, czy nie bardziej „decydującym” dla narracji, która powstanie. Dokonujemy wyboru zdjęć, które składać się będą w naszą opowieść. Dla mnie to naprawdę bardzo „Decydujący Wybór” – mówi Paweł Figurski.

Na spotkaniu w Galerii GCF Autor pokaże fotografie, których nie zakwalifikował do wystawy. Te, które w jego cyfrowym archiwum leżą obok tych wydrukowanych i zaprezentowanych na wystawie. Zdjęcia zrobione chwilę wcześniej albo chwilę później niż te składające się na wybór „Israel_Tags”. Jakie zdjęcia wybrałby dzisiaj? Jaka historia zostałaby opowiedziana, gdyby ktoś inny dokonywał wyboru? Czy wybór był obiektywny? Jaki byłby Twój wybór? Paweł Figurski zaprasza do dyskusji podczas wernisażu w piątek, o godzinie 18.00.

Wystawa „Izrael_Tags” prezentowana jest w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego, na parterze budynku przy Placu Grunwaldzkim 2, wejście od strony ulicy Armii Krajowej. Wstęp wolny!

FigurskiFigurskiFigurski

Możliwość komentowania jest wyłączona.