12 II Śpiąca Królewna – charytatywnie dla Alicji

Scena 138 zaprasza na charytatywny spektakl. 12 lutego o godz. 18 na scenie Centrum Kultury w Gdyni zobaczycie specjalny pokaz „Śpiącej Królewny”. Dochód ze sprzedaży cegiełek przekazany zostanie na leczenie Alicji, która od czterech lat zmaga się z poważnymi kłopotami zdrowotnymi.

„Mam na imię Alicja, mam 30 lat. W kwietniu 2011 r. w dniu ślubu mąż zaśpiewał specjalnie dla mnie piosenkę Andrzeja Zauchy „Bądź moim natchnieniem”. Kiedy dziś słyszę tę piosenkę namyśl przychodzi mi ten dzień, a uśmiech sam pojawia się na twarzy. Niestety nasza sielanka małżeńska nie trwała zbyt długo, ponieważ jesienią tego samego roku pojawiły się moje kłopoty ze zdrowiem. Dopiero w styczniu 2012 r. postawiono mi trafną diagnozę: osteosarcoma – nowotwór złośliwy kości w okolicy prawego stawu kolanowego. W roku 2012 przeszłam 3 kursy bardzo silnej chemioterapii, zabieg usunięcia fragmentu kości udowej i wstawienia endoprotezy stawu kolanowego, następnie kolejne 3 kursy chemioterapii. Ledwo zdążyłam złapać oddech po tym wszystkim, kiedy w niespełna 1,5 roku od zakończenia leczenia w dniu moich 30 urodzin dowiedziałam się o nawrocie choroby. W kwietniu 2014 r. przeszłam kolejną operację nogi, usunięto guz, ale jak pokazały badania – nie całkowicie. Koszty dotychczasowego leczenia, badań, konsultacji lekarskich, rehabilitacji i wyjazdów z tym związanych udawało się nam z mężem pokrywać na bieżąco. Czuje jednak, że możliwości leczenia w Polsce się kończą. Jeśli tak się stanie, to będę szukać pomocy za granicą, aby ratować swoje życie. Niestety sami nie jesteśmy w stanie finansować ewentualnego leczenia za granicą, kosztów protezy nogi i rehabilitacji. Mam nadzieję, że dzięki Waszej pomocy będę mogła walczyć o więcej, nie tylko dla siebie samej”.

http://www.alivia.org.pl/skarbonka/alicja-hinz/

12.2, czwartek, godz. 18.00 

Centrum Kultury w Gdyni
ul. Łowicka 51, Gdynia
*Czas trwania: 50 min. *Bilety: cegiełka w cenie min. 15 zł DO KUPIENIA WYŁĄCZNIE W CENTRUM KULTURY 27 stycznia, 3 i 10 lutego w godz. 18-19 oraz w dniu spektaklu. Ilość miejsc ograniczona

Czy wiecie co stało się przed stu laty?

Piękna Królewna została podstępnie zwabiona przez bezwzględny Los na wieże posępnego zamczyska. Tam spełniła się stara przepowiednia dana na chrzcie przez niezaproszoną wróżkę. Królewna skaleczyła się ostrym wrzecionem i zapadła w głęboki, bezkresny sen. Wraz z nią zasnęło całe królestwo.

Dzisiaj mija dokładnie sto lat, od chwili, w której życie całego królestwa stanęło w miejscu. Czy w naszych czasach znajdzie się kochający książę, który będzie w stanie przebudzić ją z tak długiego snu? Czy Królewna go pokocha? Czy baśń doczeka się szczęśliwego zakończenia? Tego wszystkiego dowiecie się z najnowszego spektaklu Sceny 138. A żeby młodym widzom było raźniej, przewodnikiem po niezwykłym, pełnym barw i tańca świecie baśni, będzie wesoły pomocnik królewskiego błazna – Frankie – rymujący gaduła, którego nie sposób nie polubić.

I miejsce na 11. Ogólnopolskim Konkursie Teatrów Amatorskich Melpomena 2014

Wyróżnienie za reżyserię na 11. Ogólnopolskim Konkursie Teatrów Amatorskich Melpomena 2014

Spektakl dla dzieci od 6 lat.

Obsada:

Król – Krzysztof Węgrzynowicz
Królowa – Małgorzata Choroszewska
Królewna – Sylwia Drzycimska
Książę – Marcin Ziurkowski
Los – Anna Górna
Błazen – Marta Stanke
Akuszerka – Iza Morawska
Pani Doktor – Agata Braun
Lokaj/Sługa – Tomasz Bolek
Styczeń – Sylwia Drzycimska
Luty – Weronika Sprenger
Marzec – Iza Morawska
Kwiecień – Anna Kiryluk
Maj – Weronika Sprenger
Czerwiec – Ewa Bućko
Lipiec – Iza Morawska
Sierpień – Sylwia Drzycimska
Wrzesień – Agata Braun
Październik – Iza Morawska
Listopad – Anna Kiryluk
Grudzień – Ewa Bućko
Frankie
i… mieszkańcy Królestwa – Alicja Świca, Joanna Zawistowska

PREMIERA 15 sierpnia 2014 r.

Reżyseria: Tomasz Podsiadły
Scenariusz: Miron Miotk
Kostiumy i scenografia: Magdalena Kurek
Asystent reżysera: Agata Braun

Scena 138 jest edukacyjnym projektem teatralnym Centrum Kultury w Gdyni skierowanym do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz młodzieży akademickiej, zainteresowanej artystyczną pracą na scenie. Od 2011 roku działa jako niezależna grupa teatralna. Dzięki cotygodniowym, czterogodzinnym warsztatom aktorskim, prowadzonym przez Tomasza Podsiadłego oraz próbom teatralnym, młodzi adepci sztuki scenicznej uczą się pracy w grupie, poznają podstawowe techniki aktorskie, a także rozwijają sprawność psychoruchową.

Recenzje:

„Śpiąca Królewna” to lekki i przyjemny spektakl, w którym dużo się dzieje. Są tu i dynamiczna muzyka i efektowne układy choreograficzne. – Gazeta Wyborcza

„Śpiąca Królewna” jest dynamiczna i żywiołowa. Z rozmysłem wykorzystano przygotowaną scenografię Magdaleny Kurek, opartą na wyobraźni i czytelnych symbolach. To interesująca propozycja dla dzieci w wieku szkolno-gimnazjalnym, które – podobnie jak starsi widzowie – powinni się na nim dobrze bawić. – Trójmiasto.pl

Gołym okiem było widać, że aktorzy-amatorzy czują się pewnie i dobrze, stanowiąc zgrany zespół. - Gazeta Świętojańska

Możliwość komentowania jest wyłączona.