Scena 138 zmienia nazwę!

Szanowni Państwo, Drodzy Widzowie, Koleżanki i Koledzy,

Na mapie trójmiejskich działań artystycznych od wielu już sezonów widoczna jest Scena 138 oraz jej produkcje teatralne, eventowe czy performatywne.

W mojej ocenie, projekt, który kiedyś był zaledwie projektem edukacyjnym, skierowanym do młodzieży, urósł do rozmiarów małego teatru. Również zespół Sceny 138, mimo, iż złożony z aktorów – amatorów, może się pochwalić nienagannym poziomem warsztatowym, o czym świadczą liczne nagrody, wyróżnienia a co najważniejsze dobre recenzje.

Dlatego, wraz z Dyrekcją Centrum Kultury w Gdyni, które jest organizatorem pracy Sceny 138, podjęliśmy decyzję o zmianie nazwy. Chcemy wykorzystać moment przenosin instytucji Centrum Kultury do nowej siedziby, która to nastąpi pod koniec wakacji 2018.

Logo Bałtycki Teatr RóżnorodnościI tak od momentu otwarcia Konsulatu Kultury w Gdyni , czyli od początku sezonu artystycznego 2018/2019 Scena 138 zmienia nazwę na BAŁTYCKI TEATR RÓŻNORODNOŚCI.

Struktura ani sposób działania nie ulegają zmianie. W repertuarze pozostają spektakle „Sonata Belzebuba” oraz „Księżniczka na ziarnku grochu”. W przygotowaniu jest spektakl „Rewia, lata 20, lata 30”, którego premiera planowana jest na 30 grudnia 2018 roku a także w planach na następny rok produkcja farsy „Pomoc domowa”, której premiera nastąpi w czwartym kwartale roku 2019.

Z pozdrowieniami, Tomasz Podsiadły

_full_logo_-53

Możliwość komentowania jest wyłączona.