19 III 2017 Mała Gdyńska Filharmonia „Henryk Wieniawski i jego zaczarowane skrzypce”

Mała Gdyńska FilharmoniaWAŻNY KOMUNIKAT DLA WIDZÓW MARCOWEJ Małej Gdyńskiej Filharmonii:

19 marca 2017 r. na ulicach Gdyni odbędzie się ONICO Gdynia Półmaraton. W związku z imprezą nastąpią duże zmiany w organizacji ruchu, dlatego prosimy o zapoznanie się z komunikatem organizatorów.

Najlepszym środek transportu, który będzie funkcjonował w niedzielę bez opóźnień to Szybka Kolej Miejska. Dla osób dojeżdżających z Gdańska i Sopotu – proponujemy pozostawić samochód w Gdyni Orłowie i skorzystać z SKM – przystanek końcowy Gdynia Stocznia. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.  

Drogie dzieci, rodzice i dziadkowie – zapraszamy na kolejną edycją Małej Gdyńskiej Filharmonii. W pierwszym kwartale 2017 roku spotykamy się:

  • 15.01.17, niedziela, godz. 12:00 

„Bajkowa muzyka Walta Disneya” – FOTORELACJA

Tym razem zapraszamy do zaczarowanej krainy muzyki Walta Disneya. Będziecie mieli okazję posłuchać na żywo najpiękniejszych piosenek z waszych ulubionych bajek. Nie zabraknie znanych i lubianych melodii z „Kopciuszka”, „Pinokia” czy „Małej Syrenki”. Wystąpią wspaniali muzycy,  m.in.  Aurelia Luśnia, która w 2008 r. dokonała nagrania piosenek w polskiej wersji językowej bajki „Dzwoneczek” produkcji W. Disneya.

Sala Koncertowa Portu Gdynia
ul. Rotterdamska 9, Gdynia
Bilety: 10 zł

Wystąpią:
Aurelia Luśnia i Band (Warszawa)

Karolina Klawitter – prowadzenie i opracowanie muzyczne

„Księżniczka czardasza i magia operetki”

Tym razem drogie dzieci poranek muzyczny w karnawałowym nastroju. Początek roku to, jak zawsze, czas hucznych zabaw i bali, często w niezwykłej muzycznej oprawie. My przeniesiemy się do magicznej krainy operetki. Usłyszycie najpiękniejsze melodie, m.in. z „Księżniczki czardasza”, „Barona cygańskiego” i „Zemsty Nietoperza”. Karnawałowe maski mile widziane!

Wystąpią:
Karolina Klawitter – sopran
Krzysztof Bobrzecki – baryton
Amber String Quartet:
Marta Zagańczyk – skrzypce
Aleksandra Kubala – skrzypce
Sławomir Iwaniak – altówka
Magdalena Cisło – wiolonczela

Sala Koncertowa Portu Gdynia
ul. Rotterdamska 9, Gdynia
Bilety: 10 zł

  • 19.03.17, niedziela, godz. 12:00 KUP BILET – UWAGA – miejsca nienumerowane!

Natalia Walewska„Henryk Wieniawski i jego zaczarowane skrzypce”

Drogie dzieci, szanowni rodzice i dziadkowie – w historię muzyki wpisało się wielu wybitnych skrzypków. Jednak czy słyszeliście o polskim wirtuozie Henryku Wieniawskim? Ten największy polski skrzypek, mając zaledwie osiem lat, został studentem Konserwatorium Paryskiego i był porównywany do samego Nocolo Paganiniego. Zapraszamy na niezapomnianą przygodę z magicznymi skrzypcami . Naszym gościem będzie Koncertmistrz Polskiej Filharmonii Bałtyckiej skrzypaczka Natalia Walewska i pianista Rafał Lewandowski. W pięknych strojach zaprezentują się tancerze, którzy wykonają dla was polskie tańce narodowe. Będzie to poranek z polską muzyką, nieco sentymentalny, ale w roztańczonej atmosferze.

Wystąpią:
Natalia Walewska – skrzypce
Rafał Lewandowski – fortepian i goście

Karolina Klawitter - prowadzenie i opracowanie muzyczne

Sala Koncertowa Portu Gdynia
ul. Rotterdamska 9, Gdynia
Bilety: 10 zł

Możliwość komentowania jest wyłączona.