23 VI 2018 „Wieczory ateńskie”

Wieczory ateńskie - plakatNatasza, młoda i zdolna pianistka, przygotowuje się do wielkiego konkursu. Rodzice chcą, by wszystko poświęciła karierze, więc stanowczo sprzeciwiają się jej związkowi ze starszym od niej kompozytorem. Sprawa komplikuje się, gdy okazuje się, że rodzina się wkrótce powiększy. A dodatkowo w odwiedziny przyjeżdża babcia Nataszy, nestorka rodu, która odkrywa przed rodziną swoją burzliwą przeszłość i… nietypowy plan na przyszłość.

„Wieczory ateńskie” Piotra Gładilina to komedia, w której spotykamy trzypokoleniową moskiewską rodzinę. Poważne problemy ukazane są z przymrużeniem oka, a wszystko z niezwykle bogatą kulturą rosyjską w tle.

23.06.18, sobota, godz. 19:00 KUP BILET 

oraz na KUPBILECIK i BILETYNA.PL

Centrum Kultury w Gdyni
ul. Łowicka 51, Gdynia
*Czas trwania: 80 min.
*Bilety: 35 zł / 30 zł

Obsada:
Anna – Tomira Kowalik
Ludmiła – Natasza Sierocka
Natasza- Angelika Olszewska
Borys – Sławomir Głazek
Antoni – Jakub Kamieński

POLSKA PRAPREMIERA 3 marca 2018 r.

Autor: Piotr Gładilin
Przekład: Jerzy Czech
Reżyseria: Mateusz Olszewski
Scenografia: Klara Filipowicz

Spektakl dyplomowy Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie.

Produkcja spektaklu współfinansowana przez Wydział Reżyserii Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Recenzje:

To była chwila słonecznego uśmiechu. Lubię sztuki dobrze napisane i zagrane, a takie są „Wieczory ateńskie” – Dziennik Bałtycki

„Wieczory ateńskie” są pogodną, zgrabną komedią, podszytą lękiem o dorastającą córkę i kłopotami rodzinnymi, w mniejszym lub większym stopniu dotykającym każdą wielopokoleniową rodzinę. W końcu żarty z teściowych nie wzięły się z niczego, tak samo jak zaborczość rodziców i próby spełnienia własnych aspiracji za pomocą swoich dzieci. Reżyser wszystko to właściwie poukładał, przygotowując sprawnie zrealizowane, zabawne przedstawienie - Trojmiasto.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.