21 V Mistrz i Małgorzata

Mistrz i MałgorzataSpektakl w wykonaniu Teatru Młodzieżowego Gminy Kosakowo jest bardzo wierną adaptacją kultowej powieści Michaiła Bułhakowa. W centrum uwagi znalazła się rozprawa diabelskiej świty z zakłamaną rzeczywistością. Nieco mniej eksponowany jest wątek romansowy powieści. Nie mogło zabraknąć oczywiście słynnego balu szatańskiego, który w efektowny i dramatyczny sposób kończy pierwszy akt przedstawienia. W drugiej części sztuki – bardziej melancholijnej i nastrojowej – swoje rozwiązanie odnajdują główne wątki powieści.

21.05, czwartek, godz. 18.00 KUP BILET

Centrum Kultury w Gdyni
ul. Łowicka 51, Gdynia
*Czas trwania: 130 min. z przerwą
*Bilety: 15 zł

Realizatorzy:
Reżyseria – Karol Dettlaff
Projekty plakatów – Ewa Narloch-Kerszka
Projekty zaproszeń – Natalia Klein
Współpraca akustyczna – Ryszard Sosnowski
Współpraca multimedialna – Adam Schröder

Obsada:
Wiktor Gabor – Berlioz
Szymon Kierszka – Iwan Bezdomny
Kamil Romanowski – Jeszua Ha-Nocri
Sara Muża – Alojzy Mogarycz / Sekretarz / Sofia Pawłowna Łapszennikowa
Filip Wójcikiewicz – Kajfasz
Mateusz Kreft – Baron Meigel
Malwina Wilkowska – Sasza Riuchin
Natalia Tylor – Adelfina Buzdiak
Kamila Paprocka – Frieda
Krzysztof Stromski – Mikołaj Iwanowicz / Mścisław Laurowicz / Centurion Marek
Szczurza Śmierć
Szymon Kowalski – Nikanor Bosy / Archibald Archibaldowicz
Dominika Barzowska – Arkadiusz Apołłonowicz Siemlejarow / Natasza
Joanna Szczuko – Andrzej Fokicz Sokow
Lidia Mikulska – Praskowia / Profesor Strawiński / Żorż Bengalski / Rimski
Jakub Weber – Poncjusz Piłat / Stiopa Bogdanowicz Lichodiejew / Mateusz Lewita
Aleksander Wons – Mistrz
Patrycja Gajzler – Małgorzata
Katarzyna Pietrzak – Hella / Zagriwow / Warionucha / Signora Toffana
Adrian Gajzler – Behemot
Paweł Flatau – Azazello
Adam Szczuko – Korowiow
Karol Dettlaff – Woland

PREMIERA 26 listopada 2010 r.

Teatr Młodzieżowy Gminy Kosakowo – założony w sierpniu 2007 r., skupia wszystkich tych młodych ludzi z Gminy Kosakowo i jej okolic, dla których teatr jest prawdziwą pasją, zabawą i wyzwaniem. Od samego początku Teatr sięgał po ambitny repertuar z klasyki światowej literatury, jak również wystawiał spektakle autorskie. Zazwyczaj posługuje się konwencjonalnymi środkami wyrazu, niemniej jednak zabawa z różnymi konwencjami stała się Teatru Młodzieżowego Gminy Kosakowojednym z jego wyznaczników, dość często korzysta również z doświadczeń i dokonań teatru absurdu czy groteski. W różnym okresie liczył ok. 30-50 członków w wieku od 12 do 36 lat. Ulubieńcy kosakowskiej publiczności jak dotychczas przygotowali 20 premier, m.in.: Świętoszka Moliera, Kubusia Fatalistę i jego pana Denisa Diderota, Trochę bardziej beczną Burzę Szekspira, Mistrza i Małgorzatę Michaiła Bułhakowa, Mahabharatę, Chmury Arystofanesa, Trzech Muszkieterów Alexandre’a Dumasa, Rewizor Gogola, Diabła kulawego Lesage’a. Teatr otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia (m.in. Dechę na I Festiwalu Amatorskich Zespołów Teatralnych w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu za spektakl autorski Rytuały 2009). Występował również w ośrodkach polonijnych na Litwie. Opiekunem Teatru jest dr Karol Dettlaff.

Filozofię Teatru Młodzieżowego Gminy Kosakowo streszczają słowa: Teatr jest miejscem szczególnego spotkania z drugim człowiekiem oraz z samym sobą. Jeśli nie jest lekcją pokory wobec sztuki, świata i człowieka, staje się jedynie bezmyślnym rzemiosłem. Bowiem to właśnie człowiek jest w teatrze najważniejszy. Warto tak żyć i tworzyć taką sztukę, dzięki której mamy szansę poczuć, że nie jesteśmy w naszej wędrówce po tym świecie tak do końca samotni…

Możliwość komentowania jest wyłączona.