25. Odsłona Sceny Literackiej „Byłem w Totarcie”

Centrum Kultury w Gdyni
„Bohemian Club”

zapraszają na
25. Odsłonę Sceny Literackiej

pt.: „Byłem w Totarcie”

PAWEŁ „PAULUS” MAZUR/wiersze
&
PRZEMYSŁAW DYAKOWSKI/saksofon

23.04.12 (poniedziałek) – g. 19.00
„Bohemian Club” (Centrum „Gemini”)
Gdynia, al. Waszyngtona 21

Wieczór poprowadzi Wojciech Boros

Wstęp wolny

_______________
Paweł Paulus Mazur – rysownik , poeta i muzyk. Gdańszczanin. Rysował, m.in.: 5 lat dla „Przekroju”, 10 lat dla „Gazety Morskiej”. Jest także autorem wierszy w autorskich tomikach: „Taktyka Zegara” oraz „Szwedzki stół”. Współtwórca słynnej audycji „Windą na Szafę”, którą stworzył z Krzysztofem Siemiakiem dla Radiostacji.
Występował w programach: „Dzyndzylyndzy’”, „Brzóska Show”, „Lalamido”, „Sprężynie Paulusa”. Grywa koncerty ze słynnym poetą Marcinem Świetlickim – „Future Radio Project” oraz „Biały Robot”. W drugiej połowie lat 80-tych współtworzył „TOTART”, jedną z istotniejszych polskich grup artystycznych powstałych po stanie wojennym. Jest autorem tzw. „zlewu”, którym zaraził kolegów z Totartu i całą grupę poetycką „Zlali Mi Się Do Środka”. To właśnie dzięki Paulusowi „zlew” rozlał się jako metoda ekspresji twórczej na cały kraj. Wymiar terapeutyczny Zlewu stał się faktem.Właśnie Paulus w Totarcie w czasie Famy 1986 Zlew wykrystalizował jako formę ekspresji scenicznej. Niektórzy zainteresowani sprawą dziennikarze twierdzili że Zlew przechodzi w tak zwane Głupczenie. Ale Zlew i Głupczenie to dwie różne sprawy.
I tak Zlew roztoczył się na cały kraj:)

Przemysław Dyakowski – rozpoczął grę na saksofonie pod koniec lat 50-tych w zespole Zygmunta Koniecznego w słynnej „Piwnicy pod Baranami” w Krakowie. Debiutował jako jazzman podczas Zaduszek Jazzowych w Filharmonii Krakowskiej w 1961 r. Współtworzył zespół Rama 111, w którym gra do dzisiaj. Akompaniował na koncertach takim gwiazdom jazzu i muzyki popularnej jak Cab Calloway, Shirle Jones, Steve Allen, Bobby Short, etc. Od jedenastu lat prowadzi autorską audycję jazową na antenie Radia Plus, od dwunastu Gdyński Sax Club.
Od czterech lat wraz z Wojciechem Karolakiem, Andrzejem Dąbrowskim i Januszem Kozłowskim gra w zespole „Swing Old Stars” legendarnego Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza. Możemy usłyszeć go także w młodych zespołach grających muzykę alternatywną: „Chlupot Mózgu” Jacka Staniszewskiego, reaggowym „Dreadless” i „Ikenga Drummers” Larry’ego Ok.Ugwu.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.