30 X Niedziela Melomana „Sanacja, czyli przedwojenne przeboje muzyki popularnej”

SanacjaSanacja – przeboje przedwojennej muzyki popularnej, to projekt muzyczny Pawła Hulisza – trębacza, będący swego rodzaju hołdem złożonym najbardziej szanowanym przedwojennym i powojennym artystom, takim jak: Władysław Szpilman, Henryk Wars, Jerzy Peterburski, Mieczysław Fogg.

30.10.16, niedziela, godz. 16.00 KUP BILET
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, Aleja Zwycięstwa 96/98
budynek III – Centrum Konferencyjne, Sala C
Bilety: 20 zł

Wystąpią:
Paweł Hulisz (trąbka)
Jacek Siciarek (śpiew)
Artur Jurek (fortepian)
Jarek Stokowski (kontrabas)
Adam Zagrodzki (perkusja)
oraz orkiestra kameralna

Prowadzenie; Krzysztof Dąbrowski

Sanacja to muzyka awangardowa, połączona z aranżacjami, nadającymi łagodne, dawne brzmienie, a zarazem zaskakujący współczesny styl. Osoby, którym nie wystarczy tania komercja, delektować się będą muzyką klubową minionych lat. Oczywiście nie znaczy to, że wśród odbiorców nie znajdą się miłośnicy muzyki klasycznej, amatorzy muzyki popularnej, czy też jazzu. Artyści pozwolą starszym słuchaczom przypomnieć sobie repertuar z Sanacjamłodzieńczych lat, natomiast młodszym odbiorcom przybliżą jakość oraz sposób wykonywania muzyki popularnej okresu naszych rodziców i dziadków.

Nietypowe interpretacje utworów na kwintet jazzowy i orkiestrę sprawiły, że niektóre, trochę już zapomniane melodie nabrały nowego blasku. Wyraźnym sygnałem, że jest zapotrzebowanie na odświeżenie tego, co wartościowe w polskiej muzyce rozrywkowej minionych lat, jest nieustająca chęć poszukiwania na półkach sklepów muzycznych płyt z takim właśnie repertuarem. Specjalnie dobrane piosenki, będące składanką najpopularniejszych hitów lat 20-tych i 30-tych XX wieku, mogą stać się znakomitym pretekstem do odwiedzenia najbliższej sali koncertowej…

Możliwość komentowania jest wyłączona.