8 III „Wszystkie kobiety Williama”

Centrum Kultury w Gdyni zaprasza 8 marca na wyjątkowy spektakl grupy Chórraa pt. „Wszystkie kobiety Williama”.

Chórzystki przedstawiają swoją interpretację kilkunastu postaci kobiecych, które są bohaterkami najgłośniejszych dramatów Williama Szekspira. Będzie można usłyszeć: Ofelię, Desdemonę, Gertrudę, Lavinię, Tamorę, Tytanię, Helenę, Hermię, Julię, Lady Makbet, Katarzynę, Biankę, Gonerylę, Reganę, Kordelię, Panią Ford i Panią Page. Kobiety, głosem Szekspira w różnych tłumaczeniach, wypowiedzą się na temat kondycji i roli kobiety za czasów stradfordczyka oraz odniosą się do współczesnej kondycji kobiety w świadomości społecznej. Chórraa zajmie własne stanowisko na temat kobiecości, w tym miłości, gniewu, czułości, smutku i radości związanych z byciem kobietą.

08.03, piątek, godz. 19.00 KUP BILET

Centrum Kultury w Gdyni,
ul. Łowicka 51, Gdynia
Czas trwania: 40 min. *Bilety: 10 zł

Chórraa to nowoczesny chór kobiet w różnym wieku i różnych zawodów, dla których wyzwaniem staje się odkrywanie i uruchamianie własnej ekspresji poprzez ruch i emocję głosu. Chór powraca do antycznych źródeł teatralnej i terapeutycznej misji chóru i łączy je ze współczesnymi zagadnieniami społecznymi.  Bazą tekstową są klasyczne dzieła literatury powszechnej oraz współczesna wielogatunkowa literatura, media i hasła społeczne odnoszące się do roli kobiet we współczesnym świecie. Nowoczesność projektu polega na potraktowaniu tekstu jako pola ćwiczeń do wyrażania siebie w formie zrytmizowanego (np. wyklaskanego, stepowanego, mruczanego) lub śpiewanego komunikatu.

Chórraa to głos kobiet w sprawach, które stanowią o dzisiejszym wizerunku kobiety i jej roli w społeczeństwie. Chórraa zachęca do zatrzymania, do refleksji, być może czasami pogłębionej, do obejrzenia się za siebie i spojrzenia przyjaźnie w stronę drugiego człowieka.

Wszystkie kobiety Williama

Reżyseria: Renia Gosławska, Magdalena Kajtoch
Scenariusz: Magdalena Kajtoch
Ruch i rytm: Renia Gosławska

Premiera 28.07.2012 r. podczas XVI edycji Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku

Chórraa w składzie:

Beata Bednarczyk, Jagoda Białogrodzka, Edyta Górska, Krystyna Homza, Alina Japczyńska, Jolanta Kaczorowska, Magdalena Kajtoch, Julia Komorowska, Hanna Ligęza-Rybak, Agnieszka Szkiruć-Lutkiewicz, Katarzyna Marzec-Okoń, Karolina Walentynowicz, Justyna Wolf, Elżbieta Zagrodzka oraz gścinnie Michalina Łabacz, Agata Mieniuk, Alicja Stasiewicz, Katarzyna Wojasińska oraz grający na cajonie Jeremiasz Gzyl.

Więcej na stronie: www.pomyslodalnia.pl

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.