9 III Piotr Bałtroczyk

Gdyńska Scena Kabaretowa zaprasza na najnowszy program kabaretowy Piotra Bałtroczyka pt. „Druga 50-tka Piotra Bałtroczyka”.

09.03, sobota, godz. 20.30 KUP BILET
Sala Koncertowa Portu Gdynia,
ul. Rotterdamska 9, Gdynia
*Czas trwania: ok. 90 min.
*Bilety: 
60 zł (rzędy I-XII) / 50 zł (rzędy XIII-XXI)

Piotr Bałtroczyk
Urodzony jakiś czas temu, co zaczyna być widoczne, choć nie natarczywie.
 Wiele lat temu Bałtroczyk był poetą lirycznym, piszącym wiersze o tym, że życie smutne jest raczej, a świat nie jest dobrze skonstruowany. Otrzymywał wówczas Bałtroczyk nagrody za swą twórczość: dyplomy wieszał gdzie bądź, nagrody finansowe beztrosko trwonił.
 Potem – zazdroszcząc kolegom powodzenia u płci – stał się Bałtroczyk tzw. Poetą-pieśniarzem. Nie była to twórczość łatwa dla publiczności. Bałtroczyk jest twórcą tzw. Pętli śmierci, znanej też jako “Obieg Bałtroczyka”; są to akordy a-moll, C-dur, E-dur wykonywane długo, monotonnie i nad wyraz jednostajnie. Szczątkowe powodzenie nie trwało długo i Bałtroczyk poszedł w naukę. Uczył studentów przedmiotów o nazwach długich i niejasnych. Odmówił pisania pracy doktorskiej, więc musiał przestać uczyć. Studenci ciesząc się rozpalili ognisko i pili alkohole.
Stał się Bałtroczyk konferansjerem, zapowiadaczem tych, którzy nauczyli się tego, czego on nauczyć się nie mógł. Nie do końca wiadomo, czemu mu się powiodło, ale to fakt. Prowadził i prowadzi niemal wszystko, w tym samochody i motocykle. Wystąpił w kilkuset programach telewizyjnych jako prowadzący lub wykonawca. Prowadził setki imprez estradowych i łatwiej wymienia te, których nie prowadził, niż odwrotnie.
 Naprawdę jest Bałtroczyk osobnikiem depresyjnym i monotematycznym (dzieci, samochody, motocykle). W pracy nie pije, poza pracą z przyjemnością. Ma dwa garnitury, jeden elegancki, a drugi garnitur.

Prowadzenie: Szymon Jachimek

Wszystkie osoby, które zakupiły bilety na występ Piotra Bałtroczyka w ramach Gdyńskiej Sceny Kabaretowej zapraszamy do Sali Koncertowej Portu Gdynia już o godz. 19:15 na rozdanie nagród X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego o „Grudę Bursztynu”.

Po ogłoszeniu wyników na scenie pojawi się Kacper Ruciński, który zaprezentuje stand-up comedy.

Widzowie udający się na Gdyńską Scenę Kabaretową i rozdanie nagród mogą skorzystać z autobusu nr 219, który odjedzie:

– spod Dworca Głównego PKP o godz. 18:45 i 19

– spod siedziby Zarządu Portu o godz. 22:15 i 22:30.

Możliwość komentowania jest wyłączona.