Koncert Bartek Przytuła & Silesian Little Band

Przyprawiający o dreszcze, bluesowy wokalista, Bartek Przytuła, tym razem w zupełnie nowej, mniej akustycznej odsłonie! Wraz z muzykami ze swojego najnowszego projektu, Silesian Little Band, podbija stare i nowe kluby swoją rozpoznawalną, nieposkromioną mimiką, rozbrajającym poczuciem humoru i wreszcie potężną dawką muzycznych emocji płynących prosto z serca.

Artysta wielokrotnie wystepował u boku najwiekszych postaci współczesnego, polskiego bluesa takimi jak Sławek Wierzcholski, Jacek Jaguś, Magda Piskorczyk, Karolina Cygonek, Łukasz Wiśniewski, Romek Puchowski, Marek „Makaron” Motyka, Bartosz Łeczycki oraz Robert Lenert. W akustycznym duecie Przytuła&Kruk, w przeciągu niespełna trzech lat współpracy zdołali zdobyć dość imponującą kolekcje laurów. Zostali nagrodzeni na każdym konkursie muzycznym, w jakim brali udział.

Muzycy wchodzący w skład zespołu:

Patryk Filipowicz – gitara

Związany ze śląską sceną bluesową, Patryk, twórczo udziela się w zespole Marek Makaron Trio, z którym wskrzesza stare, zapomniane pieśni ludowe i robotnicze z terenów Górnego i Dolnego Śląska (wykonywane w aranżacjach korzennego, tradycyjnego bluesa). Lekcje gry pobierał w legendarnym Domu Pracy Twórczej „Leśniczówka” od takich muzyków jak Maciej Radziejewski (zespół Czesława Niemena) i Mirek Rzepa (Śląska Grupa Bluesowa). Występujący również solo, często zapraszany jest do różnych projektów muzycznych.


Jacek Zając – pianino, organy Hammonda

Doceniony na festiwalu „GRAMY NAD PROSNĄ” im. Pawła Bergera w Kaliszu – Jacek – został przez jury okrzyknięty najlepszym klawiszowcem edycji imprezy, która odbyła się w 2010r. Znany w śląskim światku bluesowym dzięki współpracy z Janem Gałachem i jego Osłami. Do niedawna także członek słynnego zespołu Highway. W kwietniu 2010, wspólnie z gitarzystą Michałem Nitem (również byłym członkiem Highway’a), założył zespół Juicy Band. Zespół ten pomimo krótkiej, działalności już zdążył zdobyć kilka nagród (Najbardziej stylowe wykonanie utwory Tadeusza Nalepy na festiwalu BLUES NAD BOBREM oraz wyróżnienia w kategoriach wokal, gitara, perkusja).

Możliwość komentowania jest wyłączona.