Bursztynowa planeta JANTAR inspiruje artystów

Centrum Kultury w Gdyni oraz CultureBox serdecznie zapraszają na wystawę malarstwa Małgorzaty Rynarzewskiej pt „Bursztynowa planeta JANTAR inspiruje artystów”. 

Wystawę można oglądać w terminie od 30.05.2014 do 12.06.2014 r.

CultureBox
ul. Świętojańska 30, Gdynia
*Wstęp wolny

BURSZTYN – to tajemne okna do nieznanego świata dotykalnej, fizycznie namacalnej poezji, śpiewnej harmonii drzew, którego poblakłym odbiciem zdaje się świat rzeczywisty.

Bursztyn, nazywany łzami bogów, to żywica zatopiona w płynnym spokoju, zanurzona w niezmierzonej głębi niedostępnej dla zwykłego spojrzenia ludzkiego kryje w sobie niezmierzone tajemnice. To symbol rozkoszy i bólu, życie i śmierć, który się kontempluje i odczuwa. To światło, które związuje, przenika i wyjaśnia naturę stworzenia. Zastygła przed milionami lat żywica stała się inspiracją dla twórczości artystki, dając życie wyważonym, zwartym kompozycjom, ukazującym bogaty wewnętrzny świat, z jej fascynacjami i silnymi związkami z naturą. Tak powstała seria bursztynowych obrazów będących zapisem wydarzeń sprzed tysięcy lat, która nie ulega trendom i wpływom, odznacza się niezwykłą konsekwencją. 

Małgorzata Rynarzewska ukończyła Akademię Sztuk Wizualnych w Poznaniu. W latach 1983-91 zajmowała się projektowaniem mody młodzieżowej w Polsce i Niemczech. W 1986 otrzymała nagrodę niemieckiego domu towarowego HORTEN za malowniczość projektowanych dzianin. W latach 1991-92 była kierownikiem produkcji w Studio Filmów Animowanych w Poznaniu. Obecnie pracuje jako plastyk w Muzeum Zamek Górków w Szamotułach. Zajmuje się malarstwem, przede wszystkim olejnym, scenografią, konserwacją zabytków, architekturą wnętrz i terenów zielonych, wystawiennictwem, edukacją dzieci i młodzieży, a także prowadzi zajęcia malarskie na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Zafascynowana Gdynią postanowiła podzielić się swoją twórczością z mieszkańcami naszego miasta. 


Możliwość komentowania jest wyłączona.