Koncert – chór kameralny Academia Concerto (Brazylia)

Centrum Kultury w Gdyni ma zaszczyt zaprosić Państwa na koncert
chóru kameralnego Academia Concerto z Brazylii.
Koncert odbędzie się 29 maja 2011 (niedziela) o godzinie 16:00 w Kolegiacie NMP Królowej Polski, ul. Armii Krajowej 26 (róg ul. Świętojańskiej) w Gdyni.

Wstęp wolny.

W programie:

1. FYER, FYER – Thomas Morley
2. ALLES WAS ODEM HAT LOBE DEN HERRN Motet „Singet dem Herrn ein neues Lied” BWV 225 Johann Sebastian Bach
3. DENN ER HAT SEINEN ENGELN BEFOLEN Felix Mendelssohn Bartholdy
4. PAVANE – Gabriel Faure
5. AGNUS DEI – Samuel Barber
6. ALLELUIA – Ralph Manuel
7. CHORAL FANFARRE – John Rutter
8. KUM BA YAH – Tradicional, arr. Richard Huggins
9. SABIÁ CORAÇÃO DE UMA VIOLA – Aylton Escobar
10. LATA D’AGUA – Noel Rosa, arr. Marcos Leite
11. WAVE – Tom Jobim, arr. Vinícius Carneiro
12. CANTA, CANTA MAIS – Tom Jobim, Vinícius de Moraes, arr. Vinícius Carneiro

Chór kameralny Academia Concerto jest profesjonalną grupą zrzeszającą 24 osoby z międzynarodowym doświadczeniem jako śpiewacy chóralni, soliści i nauczyciele wokalistyki z wielu obszarów: śpiewu chóralnego, operowego, muzyki kameralnej, teatru muzycznego. Jest to pierwszy chór, który powstał w Academii Concerto w 2005 roku. Od tego czasu chór wziął udział w wielu wyjątkowych projektach, m.in.:
pierwszym pełnym przedstawieniu opery „Il Capulletti ed il Montecchi” Belliniego w Brazylii, w Miejskim Teatrze w Americanie i Teatrze Sao Pedro w Sao Paulo, śpiewał podczas koncertu „Video Games Live” z dyrygentem i kompozytorem Jackiem Wallem w Via Funchal Theatre w Sao Paulo przed 3000 widownią, wziął udział we wspólnym koncercie z północnoamerykańskim chórem BYU SINGERS w Sorocabie, występował w utworze „Beatus Vir” Antonio Vivaldiego na dwa chóry i orkiestrę we współpracy z Madrigal Mackenzie w Miejskiej Katedrze w Sorocabie, a także w Valihnos, Tapirze i Sao Paulo; było to pierwsze nagranie DVD tego utworu w Brazylii.

Utwory wykonywane przez chór pochodzą z różnych sfer muzycznych: muzyki sakralnej, ludowej, spirituals, jazzu, ścieżek dźwiękowych do filmów, a nawet popu. Do 2013 roku chór ma zaplanowany intensywny okres podróży artystycznych, m.in. w Europie, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej, Izraelu i Azji. Poza koncertami chór będzie reprezentował Brazylię w najważniejszych festiwalach międzynarodowych.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.