Chór Uniwersytetu Świętego Tomasza z Filipin

Założony w 1992 roku Chór Uniwersytetu Świętego Tomasza jest pierwszym chórem mieszanym złożonym ze studentów i absolwentów różnych wydziałów najstarszego Uniwersytetu w Azji – Papieskiego i Królewskiego Uniwersytetu Świętego Tomasza.  Założycielem i dyrygentem chóru jest Prof. Fidel Gener Calalang, Jr.

 

 

Chór Uniwersytetu Świętego Tomasza – Filipiny
24.05., piątek, godz. 19.00
Kościół p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka (Ojcowie Redemptoryści),

ul. Portowa 2, Gdynia
Wstęp wolny

Przez 20 lat występów w kraju i za granicą chór trafił do czołówki światowej chóralistyki. Jak dotąd podczas 23 międzynarodowych tras koncertowych zespół  odwiedził następujące kraje: Niemcy, Polskę, Słowenię, Republikę Czeską, Węgry, Monako, Austrię, Holandię, Belgię, Łotwę, Szwecję, Irlandię, Szwajcarię, Danię, Anglię, Walię, Szkocję, Irlandię Północną, Hiszpanię, Francję, Andorę, Bułgarię, Włochy, Meksyk, Kanadę, USA, Tajwan, Singapur, Chiny, Koreę Południową i Macao.

Od 1993 zespół reprezentuje Filipiny i w tym czasie zdobył prawie 70  najwyższych nagród  w 21 konkursach: we Włoszech w Gorycji i Arezzo, we Francji w Tours, w Hiszpanii w Tolosie, Cantonigros i Torrevieja, w Niemczech w Lindenholzhausen i Miltenbergu, w Polsce w Międzyzdrojach i Sopocie, w Austrii w Spittal, w Czechach w  Ołomuńcu, w Holandii w Monster, w Irlandii Północnej w Cork i Bangor, w Walii w Llangollen oraz w USA w San Luis Obispo w Stanie Kalifornia.

W 2010 na najstarszym międzynarodowym konkursie chóralnym na świecie –   Festiwalu Muzycznym Eisteddfod w Llangollen w Walii – zespół jako dotąd jedyny chór na świecie zdobył dwukrotnie (w 1995 i 2010 roku) trofeum Luciana Pavarottiego dla Najlepszego Chóru.

Możliwość komentowania jest wyłączona.