Desant w Riwierze

Klub Marynarki Wojennej „Riwiera” i Centrum Kultury w Gdyni zapraszają na „Wiosenny desant” czyli XX jubileuszowy Koktajl Artystyczny w Riwierze.

Gościem koncertu będzie krakowski zespół „Czasza”. Impreza odbędzie się 14 marca o godz. 17.00 w sali kolumnowej Klubu /przy ul. Zawiszy Czarnego 1/.

Wstęp wolny za okazaniem wejściówki.

 
Zespół Estradowy „CZASZA” powstał w 1983 roku, z inicjatywy oficerów odpowiedzialnych za działalność kulturalno–wychowawczą w krakowskiej jednostce. Dzięki dużemu osobistemu zaangażowaniu dowódców i oficerów prowadzących, spadochroniarze – muzycy działają na niwie kulturalnej od 27 lat. Zespół składa się wyłącznie z muzyków amatorów, którzy nie tylko bawią publiczność grą i piosenką, ale także szkolą się, by sprostać obowiązkom na zajmowanych stanowiskach służbowych.
Żołnierze-muzycy nie zamykają się wyłącznie w murach koszar. Zespół z powodzeniem daje koncerty dla środowiska wojskowego i cywilnego, jest dobrze znany mieszkańcom Krakowa i Ziemi Małopolskiej.„Czasza” występowała przed wieloma znanymi osobistościami, jedną z najważniejszych był Ojciec Święty Jan Paweł II. Zespół dawał także gościnnie występy dla polskich żołnierzy, stacjonujących w Bośni-Hercegowinie oraz grał dla tamtejszej Polonii. Uświetnił też 2000 skok ze spadochronem gen. broni Mieczysława BIEŃKA.
       W zespole powstawały i nadal powstają, żołnierskie piosenki opiewające życie spadochroniarskiej braci, a wśród nich tak bardzo znana i popularna do dzisiaj piosenka pt.„Czerwony Berecik”, która stała się jakby nieoficjalnym hymnem Spadochroniarzy w czerwonych beretach. Popularni „CZASZMENI” umilają czas tym, którzy lubią bawić się przy żołnierskich melodiach.
W swoim dorobku Zespół „Czasza” uzyskał liczne osiągnięcia w amatorskim ruchu artystycznym Wojska Polskiego. Wśród nich na uwagę zasługują nagrody m.in.: „Bursztynowa Nuta”, „Złoty Pierścień” i „Srebrny Pierścień” na Festiwalach Kołobrzegu, „Brązowa Nuta” na Arsenale Artystycznym WP „Gdynia 94”. Muzycy w czerwonych beretach byli wielokrotnie wyróżniani na Festiwalach Pieśni Patriotycznej i Religijnej w Hrubieszowie. W 2010 r. Zespół „Czasza” zdobył tytuł laureata i nagrodę Dowódcy Marynarki Wojennej, a także nagrodę specjalną Kierownika Klubu MW „Riwiera” podczas Konkursu Kolęd i Pastorałek „Nadmorska Kolęda 2010”. Jednym z najważniejszych osiągnięć zespołu jest nagranie, pierwszej w dziejach „Czaszy”, płyty autorskiej. Płyta zatytułowana „Jak ptaki na Niebie” ukazała się w 2006 rok. Zawiera ona najlepsze utwory „Czasz” z minionego 25-lecia.
Zespół „Czasza” aktualnie tworzą”:
MARIUSZ ZGŁOBICKI (SAXOFON)
KRZYSZTOF FILIP (GITARA BASOWA)
GRZEGORZ GALON (KLAWISZE)
ŁUKASZ JELEŃ (PERKUSJA)
RAFAŁ GAJ (GITARA ELEKTRYCZNA)
ŁUKASZ PLECHTA (GITARA ELEKTRYCZNA)
MARIAN DULEWICZ (KIEROWNIK ZESPOŁU)
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera” przy ul. Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni.

Możliwość komentowania jest wyłączona.