Fotograficzne Spotkania ze sztuką

9 marca Klub Marynarki Wojennej i Centrum Kultury w Gdyni zapraszają na dwunasty wieczór z cyklu Spotkania ze Sztuką. Tym razem będzie to prelekcja Adama Fleksa-prezes Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego, poświęcona fotografii. Impreza odbędzie się w sali 213 Klubu /ul.Zawiszy Czarnego 1/. o godzinie 17.30. Wstęp wolny.
 
Wykład Adama Fleksa będzie podróżą po historii fotografii. Podczas spotkania przedstawi najważniejsze kierunki wpływające na rozwój fotografii w XX w. – piktorializm oraz tzw. nowa rzeczowość. Fleks zaprezentuje również reprodukcje czołowych twórców tamtego czasu, a byli nimi m.in: Peter Henry Emerson, Robert Demach,Alfred Stieglitz, Edward Westo, Imogen Cunnigham, Wynn Bulloc,Jacques-Henri Lartigu, Henri Cartier-Bresson.
Adam Fleks – historyk, tłumacz, prezes Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego. Fotografowanie rozpoczął w siódmym roku życia; obróbki ciemniowej nauczył się podczas pobytu na stypendium w Szwecji w 1987 r. Zainspirowany zdjęciami Henriego Cartier Bressona oraz Diane Arbus wierzy w fotografię czystą i niemanipulowaną.
Autor publikacji: ”Obróbka papierów czarno-białych w wywołaczu litowym”, ”Fotografia portretowa”, ”Fotografia jesieni”.
Spotkania ze Sztuką to cykl poświęcony różnym dziedzinom sztuki. Do tej pory wieczory z prelegentami – Władysławem Pitalą i Adamem Fleksem dotyczyły historii malarstwa i fotografii. Wykłady i pokazy są rodzajem wycieczki przez historię i geografię sztuki oraz życiorysy najwybitniejszych twórców.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.