Gdyńskie Miasteczko Literackie

Szanowni Państwo!
Centrum Kultury w Gdyni zaprasza do Gdyńskiego Miasteczka Literackiego przy
Alei Jana Pawła II :

15 CZERWCA – ŚRODA
11:00 Warsztaty „Wyrazy i Obrazy” (duży namiot)
Warsztaty „Wyrazy i obrazy” dla dzieci w wieku 5-12 lat, które chcą się pobawić literaturą  i ułożyć swoje własne odjazdowe historie. Z codziennie używanych słów – śmiesznych  i strasznych, ładnych i czasami nieco brzydkich dzieci będą tworzyć szalone opowiadania, dobrze się przy tym bawiąc. W trakcie zajęć można chodzić, biegać i głośno rozmawiać! W planie warsztatów jest również projektowanie okładek wymyślonych książek, sprawdzenie jak najlepiej zaczynać opowiadanie historii i kto może być ich bohaterem oraz kolorowanie liter alfabetu. Po warsztatach powstanie wystawa prac; prowadzenie – Barbara Piórkowska (poetka, pisarka) i Anna Boros (plastyk).
wstęp wolny

19:00 „Wieczór z Blizą

Podczas wieczoru z „Blizą” odbędzie się spotkanie z redakcją „Blizy”. O tworzeniu pisma artystycznego z Pawłem Huelle – redaktorem naczelnym, a także Adamem Kamińskim i Wojciechem Borosem, porozmawia Anna Sobecka. Pretekstem do rozmowy i spotkania będzie także najnowszy – dopalaczowy – numer „Blizy”.

 

16 CZERWCA – CZWARTEK
14:00 Performance „ Pichcenie wierszy” Barbary Piórkowskiej (Kawiarnia Literacka)

Każdy, kto przyjdzie tego dnia do namiotu festiwalowego, będzie mógł „upichcić” sobie wiersz – czyli w porozumieniu z rasową poetką napisać coś dla siebie czy bliskich. Szykując pyszną strawę duchową z materiałów dostarczonych przez publiczność (inspiracją do powstania tekstu może być wszystko: skarpetki, znaczki pocztowe lub kawałek drzewa) performerka wysmaży wspólnie z publicznością kilka ciekawych poezji – dzieł smutnych lub bardzo wesołych, jednak zawsze zainspirowanych tym, co się akurat będzie działo. To wspaniała okazja, by odkryć swoją kreatywność i twórczo podziałać pod czujnym okiem poetki, nawet jeśli się „tylko przechodziło”.
W trakcie imprezy autorka przeczyta kilka utworów o tematyce kulinarnej lub przynajmniej takich, w których choćby pojawia się słowo ‘bułka’ albo ‘mleko’ oraz przeprowadzi mini konkurs na najsmaczniejszą metaforę żywnościową.
Poda również najbardziej niezwykłe przepisy na wiersz, jakie ma w swoich książkach, a wszystko to w stałym kontakcie z przybyłą widownią!
wstęp wolny

 

17 CZERWCA – PIĄTEK
15:00 Turniej jednego wiersza (Kawiarnia Literacka)
Turniej jednego wiersza – wystarczy wziąć jeden niepublikowany i nienagradzany wiersz własnego autorstwa i zaprezentować go osobiście podczas turnieju, a podpisaną kopię złożyć na ręce jury. Pula nagród – 1000 PLN; prowadzenie – Wojciech Boros (poeta, redaktor działu poezji w Gdyńskim Kwartalniku Artystycznym „Bliza”), organizatorem konkursu jest Centrum Kultury w Gdyni.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.