Pokaz filmu „OPTIMISTA”

„OPTIMISTA”
premiera nowego filmu dokumentalnego
współfinansowanego przez Gdyński Fundusz Filmowy

24 listopada (w sobotę), o godz. 16.00 w Klubie Filmowym w Gdyni przy ul. Waszyngtona 1, odbędzie się premierowy pokaz filmu dokumentalnego pt. „OPTIMISTA” w reżyserii Kryspina Pluty. Jest to emocjonująca, subtelna opowieść o przeżyciach 8-letniego bohatera podczas kursu żeglarskiego dla najmłodszych.

8-letni Mateusz rozpoczyna naukę w szkółce żeglarskiej dla najmłodszych. Wychodząc w morze na jednoosobowej łódeczce sam obsługuje żagiel i ster, sam walczy z nieokiełznanymi falami Bałtyku, a przede wszystkim – z własnym strachem. Nauka żeglarstwa to twarda szkoła charakterów. Czy Mateuszowi uda się pokonać swoje słabości i zdać swój pierwszy życiowy egzamin?

Zdjęcia do filmu realizowane były przez większą cześć roku 2011 na terenie gdyńskiej przystani jachtowej, we współpracy z Uczniowskim Klubem Żeglarskim OPTI CWM. Film uzyskał wsparcie Miasta Gdyni w ramach konkursu Gdyńskiego Funduszu Filmowego.

Producentem filmu jest gdyńska firma DAREK DIKTI Biuro pomysłów. Koproducentem – Video Studio Gdańsk. Obok Gdyńskiego Funduszu Filmowego, film współfinansowany był również przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

czas trwania: 45 min.
scenariusz i reżyseria: Kryspin Pluta
produkcja: DAREK DIKTI Biuro pomysłów
koprodukcja: VIDEO STUDIO GDAŃSK
współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Gdyński Fundusz Filmowy

Wstęp na premierę za zaproszeniami. Producent filmu przygotował pulę zaproszeń dla osób zainteresowanych – w sprawie ich odbioru prosimy o kontakt pod numerem: 509 971 852.

Serdecznie zapraszamy!

Możliwość komentowania jest wyłączona.