GRZEGORZ CHRAPKIEWICZ I „NAPIS” Z GALIONEM GDYŃSKIM 2015

29 października 2021 0 przez CKGdynia

Poznaliśmy laureatów Nagrody Artystycznej Prezydenta Gdyni „Galion Gdyński” za rok 2015. To wyróżnienie dla wybitnych artystów i animatorów kultury związanych z gdyńskim środowiskiem przyznawane jest od 20 lat. Wręczenie nagród odbyło się 25 kwietnia 2016 r. w Gdyńskim Centrum Filmowym.

Oto tegoroczni laureaci:

Kreacja Artystyczna: Grzegorz Chrapkiewicz-aktor, reżyser, pedagog. W 2015 roku Grzegorz Chrapkiewicz z powodzeniem zrealizował kolejny spektakl na deskach gdyńskiego Centrum Kultury. W kwietniu odbyła się premiera „Napisu” Géralda Sibleyrasa. Realizacja z udziałem znanych trójmiejskiej publiczności aktorów, m.in. Magdaleny Smuk, Ewy Gierlińskiej, Rafała Ostrowskiego i Andrzeja Śledzia, spotkała się z gorącym przyjęciem publiczności oraz krytyki.

Animacja Kultury: Ewa Ignaczak i Ida Bocian

Mecenat: Remontowa Lighting Technologies

Napis

Całokształt twórczości: Andrzej Śledź-absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni (1983). Solista Teatru Muzycznego, w zespole od 1984 roku. Aktor, autor scenariuszy, współtwórca Teatralnika „Antrakt”, gdzie regularnie zamieszcza felietony. Jego hobby to krótkie formy wierszem, wspomniane wyżej przekłady oraz gra na instrumentach perkusyjnych.

Laureatów wyłoniła Kapituła Nagrody w składzie: przewodniczący Marek Stępa; członkowie: Maja Wagner, Karin Moder, Larry Okey Ugwu, Iwona Borawska, Jarosław Wojciechowski.