15 III „Hotel Palace”

W Polsce mówi się Rejsem natomiast we Francji cytatami z Hotelu Palace. Przez wiele lat kultowy serial kształtował typ francuskiego humoru.

Scena SAM zaprasza na wieczór pełny przepychu, bogactwa, luksusu, absurdalnego humoru i niczym nieskrępowanej wolności! W Hotelu Palace nikt nie czuje się biedny i niczego nie musi ukrywać!
Być może to jedyna szansa, by przeżyć to, o czym śnicie w swoich domach, a do czego wstydzicie się przyznać rodzinie…

15.03, piątek, godz. 19.00 KUP BILET


Centrum Kultury w Gdyni,
ul. Łowicka 51, Gdynia
Czas trwania: 80 min *Bilety: 30 zł/25 zł

Tomasz Czarnecki – scenariusz, reżyseria

Absolwent Akademii Teatralnej w Białymstoku (Wydział Sztuki Lalkarskiej). Od 2006 roku aktor Teatru Muzycznego w Gdyni. Spektaklem „… i inni” zajął I miejsce w konkursie teatralnym na najlepszą inscenizację sztuki Macieja Wojtyszko „Brombolandia 2007″. Reżyser, odtwórca głównej roli i autor scenariusza do spektaklu muzycznego „Straszne Dzieci” (TM w Gdyni, 2009). Nauczyciel w Studium Wokalno-Aktorskim. Instruktor Teatru Muzycznego Junior. W ramach akcji „Lato w teatrze” wyreżyserował spektakle: „Calineczka”, „Zielona Wyspa Bana na”, „Brzydkie kaczątko”, „Królewna Śnieżka” i „Nie ma tego złego” (spektakl nagrodzony).

Artur Guza – muzyka

Ukończył Studium Wokalno-Aktorskie przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Instruktor Teatru Muzycznego Junior i projektu „Lato w teatrze”. Jest kompozytorem i aranżerem muzyki do spektakli: „Z twarzą przy ścianie” (reż. T. Mandes), „Prezydentki”, „Opowieść o zoo” (reż. M. Talarczyk), „Szach i Papuga” (reż. M. Ryś, współkompozytor), „Nie ma tego złego”, „Calineczka”, „Zielona wyspa Bana na”, „Brzydkie kaczątko”, „Królewna Śnieżka” (reż. T. Czarnecki). Producent muzyczny płyty cegiełki „Pozwól jej tylko…”. Aranżer muzyki do spektaklu „Gdyby do szkoły chodziły anioły” (TM w Gdyni, reż. Z. Sikora). Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku (Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej).

Maria Żynel – scenografia, kostiumy

Absolwentka Akademii Teatralnej w Białymstoku (Wydział Sztuki Lalkarskiej). Współpracowała z teatrem Kompania Doomsday (współrealizacja spektaklu „Kąsanie” w reż. M. Bikowskiego i „Skrawki” w reż. M. Bartnikowskiego). Współrealizatorka spektaklu „Alicja?” (Teatr Malabar Hotel, reż M. Bikowski). Terapeutka w białostockim oddziale Polskiego Oddziału Niewidomych (III nagroda na Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Grudziądzu za spektakl „Nasz sposób na złe przedstawienia”). Obecnie wykładowca i studentka reżyserii Akademii Teatralnej w Białymstoku.

Specjalne podziękowania za bezinteresowną pomoc przy realizacji spektaklu Paniom:
Malinie Prześludze
Marcie Piwowarczyk
Reni Bigus
Bogumile Makowskiej
Dorocie Richert
Marii Orlińskiej
Barbarze Cendrowskiej
Marii Niklas oraz Panom:
Mirosławowi Niebodajewowi
Piotrowi Manasterskiemu
oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób się przyczynili …

Obsada:
Tina Popko
Anna Nowacka
Michał Zacharek
Jeremiasz Gzyl
Krzysztof Kowalski

PREMIERA: 11 października 2010r.

Autor: Roland Topor
Autor przekładu: Ewa Kuczkowska
Scenariusz i reżyseria: Tomasz Czarnecki
Muzyka: Artur Guza
Scenografia i kostiumy: Maria Żynel

BLOG „HOTELU PALACE

Możliwość komentowania jest wyłączona.