III Nadmorski Plener Czytelniczy

W dniach 1-3 sierpnia zapraszamy serdecznie do Gdyni na III Nadmorski Plener Czytelniczy! W tym roku impreza nie tylko będzie odbywać się przy Bulwarze Nadmorskim, ale także przed Gdyńskim InfoBoxem, gdzie na wszystkich czytelników czekają nie lada atrakcje!

Codziennie startować będziemy od godziny 14:00. Publiczność, odpoczywając na leżakach, będzie mogła posłuchać znanych gdynian czytających utwory literackie, a specjalnie dla dzieci zorganizowane będą warsztaty edukacyjne związane z literaturą. W programie nie zabraknie również licznych spotkań ze sławnymi autorami książek:

01.08 piątek:

14.00-16.00 Łukasz Kowalczuk poprowadzi wykłady i warsztaty komiksowe.

16.30-17.00 Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek w starciu tytanów inteligencji, dowcipu, ironii i finezji językowej. Autorzy rozmawiają o książce „Kiełbasa i sznurek”. Prof. Jerzy Bralczyk, odsłoni całą prawdę o sobie: o swej ciężkiej doli dziecka chłopskiego, o swym porażeniu w Bazylice Świętego Piotra.

17.00-17.30 Agnieszka Gil opowie o swojej książce dla dorosłych pt. „Układ nerwowy”

02.08 sobota:

14.30-15.00 Barbara Kosmowska pisarka i literaturoznawczyni w rozmowie o problemach swoich bohaterów.

15.00-15.30 Grzegorz Miecugow – autor m.in. „Trójka do potęgi”; redaktor programu TVN24 „Szkło kontaktowe”

15.30-16.00 Marek Przybylik – spotkanie wokół książki „Dzień targowy. Tak się kończył PRL”.

16.00-16.30 Janusz Majewski porozmawia z Jerzym Kisielewskim o książkach „Ekshibicjonista”, „Siedlisko” i „Mała matura”

16.30-17.00 Hanna Bakuła – malarka i pisarka, autorka książek „Samiec Alfa”, „Wnuczkożonka”, „Moja firma portretowa”, a także najnowszej książki „Seks na kredyt”, w której głównym obiektem jadowitej napaści jest typowy polski mężczyzna końca tysiąclecia.

17.00-17.30 Andrzej Gondek – spotkanie wokół książki „Granice są w nas” – reportaży maratończyka.

17.30-18.00 Barbara i Piotr Adamczewscy opowiedzą Jak smakuje pępek Wenus i skąd się wziął oraz innych ciekawostkach kulinarnych

03.08 niedziela: 

14.30-15.00 Jan Nowicki i Rafał Wojasiński – Rafał Wojtasiński, autor książki „Jan Nowicki. Droga do domu” rozmawia ze znanym aktorem, odtwórcą głównej roli w filmie „Wielki Szu”

15.00-15.30 Maciej A.Brzozowski opowie o pięknej naturze Włochów, którą opisuje w książce „Włosi. Życie to teatr”.

15.30-16.00 Krzysztof Łoszewski – projektant mody i stylista, autor bestsellerowej książki „Dress Code. Tajemnice męskiej elegancji” przedstawi również soją nowszą książkę „Smart Casual”

Zapraszamy również na gdyński bulwar, gdzie pojawi się ponad 50 oficyn wydawniczych, a wśród nich stoisko organizatora Nagrody Literackiej Gdynia. Czytelnicy będą mogli pozyskać autografy ulubionych autorów oraz kupić atrakcyjne książki na lato i na długie jesienne wieczory.

Organizatorem wydarzenia jest miasto Gdynia, partnerem merytorycznym spółka Targi Książki, a organizatorem wykonawczym firma Murator EXPO – organizator wykonawczy Warszawskich Targów Książki.

Impreza co roku gości więcej wydawców i autorów, odwiedza ją też coraz liczniejsze grono czytelników. Patronat nad Plenerem sprawują Prezydent Miasta Gdyni – Wojciech Szczurek, Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk oraz liczne organizacje i instytucje, w tym Centrum Kultury w Gdyni

Serdecznie zapraszamy wszystkich czytelników w weekend od piątku do niedzieli 1-3 sierpnia!

Możliwość komentowania jest wyłączona.