Ireneusz Krosny

Centrum Kultury w Gdyni
oraz
Gdyńska Scena Kabaretowa

zapraszają

na występ kabaretowy
Ireneusza Krosnego

BIO:
Aktor, mim, specjalizujący się w pantomimie komicznej. Swoją karierę rozpoczął w Teatrze Ruchu i Pantomimy Migreska pod kierunkiem Zbigniewa Skorka. Od 1992 r. funkcjonuje we własnym „Teatrze Jednego Mima”.Prowadzi warsztaty pantomimiczne w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie i Wyższej Szkole Teatralnej w Wilnie. W 1998 roku zdobył wyróżnienie „The Critics’ choice” amerykańskiego magazynu artystycznego „Chicago Reader” dla najlepszego spektaklu w Chicago. W tym samym roku został laureatem głównej nagrody festiwalu kabaretowego „Kataryniarze” w Gdańsku. W 2000 roku nagrodzony został nagrodą im. Andrzeja Waligórskiego „Andrzej 2000″ a w roku 2008 otrzymał Złotą Różę Festiwalu w Montreux (Szwajcaria) „for the best international act”.
Występował na scenach Europy, Rosji, Kanady, USA, Chin, Korei Południowej i Islandii. Jest laureatem kilku festiwali krajowych i zagranicznych poświęconych twórczości kabaretowej, komediowej oraz pantomimicznej. Brał udział w kilkudziesięciu programach telewizyjnych na antenie TVP1, TVP2, Polsatu i TVN.

Posiada oryginalny, własny styl. Podczas spektakli nie stosuje makijażu, występuje w czarnym trykocie, w otoczeniu ubogiej scenografii. Treść jego autorskich etiud dotyczy przejawów życia społecznego i towarzyskiego, z elementami abstrakcji i absurdu, zwykle są one zakończone zaskakującą pointą i przesłaniem. Krosny jest niewątpliwie najbardziej znanym mimem komicznym w Polsce.

Prowadzenie wieczoru Szymon Jachimek

 

Miejsce: Centrum Kultury w Gdyni, ul. Łowicka 51
Termin: 23.01.2012 r.
Godz.: 19.00

Bilety w cenie 35zł do nabycia:
Centrum Kultury w Gdyni, ul. Łowicka 51
Cafe Księgarnia Vademecum, ul. Świętojańska 5

Rezerwacje: 58/ 664-73-77

www.ckgdynia.pl
www.krosny.net

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.