11 VI 2017 „Śpiewająca lokomotywa” Mała Gdyńska Filharmonia

Drogie dzieci, rodzice i dziadkowie – zapraszamy na kolejny kwartał z Małą Gdyńską Filharmonią. O to plan koncertów na kwiecień-czerwiec 2017 roku:

  • 9.04.17, niedziela, godz. 12:00 

„W świecie piosenek Witolda Lutosławskiego”

zdjęcie Fraktus SextetTym razem wyruszamy w muzyczną podróż wspólnie z młodym, pełnym zapału zespołem Fraktus Sextet. Poznacie twórczość wielkiego polskiego mistrza Witolda Lutosławskiego jak również młodego gdańskiego kompozytora Beniamina Baczewskiego. Poznacie dwa światy złączone w jedno – muzyki poważnej i rozrywkowej. Czekają na Was nowe brzmienia i aranżacje znanych piosenek m.in. o Panu Tralalińskim i trochę nierozważnym Grzesiu. Będzie wesoło, rytmicznie i bardzo kolorowo.

Wystąpią: Fractus Sextet: Dawid Głowacki – saksofony i klarnet, Andrzej Kacprzak – skrzypce, Karol Sokołowski – wiolonczela, Tomasz Jocz – fortepian, Beniamin Baczewski – gitara basowa, Grzegorz Lewandowski – perkusja. Karolina Klawitter – sopran.

Karolina Klawitter – prowadzenie i opracowanie muzyczne

Sala Koncertowa Portu Gdynia
ul. Rotterdamska 9, Gdynia
Bilety: 10 zł

  • 14.05.17, niedziela, godz. 12:00 

„Czy można zobaczyć muzykę?” FOTORELACJA 

Drogie dzieci, szanowni rodzice, dziadkowie. Czy zastanawialiście się kiedyś czym tak naprawdę jest rytmika? Podczas najbliższego poranka muzycznego będziecie mieli okazję przekonać się, że to nie tylko zajęcia, z którymi spotykacie się w przedszkolu i w szkole. Rytmika to przede wszystkim magiczna i zaczarowana kraina, w której można zobaczyć muzykę. Czeka was prawdziwy teatr ruchu i tańca. Nasi artyści pokażą, że interpretacje ruchowe muzyki stanowią artystyczną odsłonę rytmiki, a ich istotą jest aby ciało ludzkie jako instrument pokazało wszystkie elementy dzieła muzycznego. Muzyka jest tu źródłem inspiracji i napędem do wszelkiego działania, w którym chodzi o to, aby uchwycić czasoprzestrzeń i dźwięk w wizualnym kształcie. Czekamy na Was w najbliższą niedzielę.

Wystąpią: Uczniowie Szkoły Muzycznej I st. w Gdańsku Wrzeszczu, uczennice rytmiki Szkoły Muzycznej II st. w Gdyni, studentki rytmiki Akademii Muzycznej w Gdańsku. Przygotowanie: A. Galikowska-Gajewska, M. Kamińska, A. Krause, M. Kupsik, M. Malgeri, T. Wiśniewska.

Karolina Klawitter – prowadzenie i opracowanie muzyczne

Sala Koncertowa Portu Gdynia
ul. Rotterdamska 9, Gdynia
Bilety: 10 zł

Śpiewająca lokomotywa„Śpiewająca lokomotywa”

„Śpiewająca lokomotywa” z tekstami Juliana Tuwima i muzyką Piotra Salabera

Gdyby ptasia rozgłośnia radiowa istniała naprawdę, piosenki Piotra Salabera do wierszy Juliana Tuwima znajdowałyby się na samym szczycie ptasiej listy przebojów. - napisano w programie Festiwalu Łódź Czterech Kultur.

Ten, złożony z najpiękniejszych wierszy Juliana Tuwima, opatrzonych muzyką Piotra Salabera koncert na troje śpiewających aktorów, orkiestrę symfoniczną i śpiewającego dyrygenta gościł już na estradach filharmonii Wrocławskiej, Pomorskiej, Świętokrzyskiej i wielu, wielu innych. Tym razem zagości na Scenie Małej Gdyńskiej Filharmonii z inicjatywy gdyńskiego Centrum Kultury. Wśród wykonawców usłyszą Państwo wyłonionych w drodze castingu troje śpiewających aktorów Aleksandrę Lis, Ewę Olszewską i Bogdana Smagackiego oraz orkiestrę symfoniczną złożoną z trójmiejskich muzyków, ze znakomitą koncertmistrz – Natalią Walewską.

Opiekę reżyserską koncertu zapewnił Krystian Nehrebecki, kostiumy i scenografię Mariusz Napierała, producentem i pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Centrum Kultury Gdynia z dyrektorem Jarosławem Wojciechowskim na czele.

Całość poprowadzi kompozytor, Piotr Salaber, wcielający się w tym koncercie w rolę śpiewającego dyrygenta.

Wystąpią: Piotr Salaber – dyrygent, Aleksandra Lis, Ewa Olszewska, Bogdan Smagacki, Andrzej Walden i orkiestra symfoniczna.

Andrzej Walden – Aktor, reżyser, pedagog. Absolwent PWSFTviT w Łodzi Wydział Aktorski 1970 r. i PWST w Warszawie Wydział Reżyserii 1976 r. Pracował w teatrach  m.in. Olsztyna, Radomia,  Płocka, Bydgoszczy i Warszawy jako reżyser i aktor. W latach 1998-2000  dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Wykładowca gry aktorskiej w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Zagrał w wielu filmach i serialach, m.in. Julian Tuwim w „Papuszy” Krzysztofa Krauzego i Joanny Kos-Krauze oraz w Teatrze Polskiego Radia.

Sala Koncertowa Portu Gdynia
ul. Rotterdamska 9, Gdynia
Bilety: 10 zł

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.