IV-VI MAŁA GDYŃSKA FILHARMONIA

29 października 2021 0 przez CKGdynia

Drogie dzieci, rodzice i dziadkowie – zapraszamy na kolejny kwartał z Małą Gdyńską Filharmonią. O to plan koncertów na kwiecień-czerwiec 2017 roku:

  • 9.04.17, niedziela, godz. 12:00 

„W świecie piosenek Witolda Lutosławskiego”

Tym razem wyruszamy w muzyczną podróż wspólnie z młodym, pełnym zapału zespołem Fraktus Sextet. Poznacie twórczość wielkiego polskiego mistrza Witolda Lutosławskiego jak również młodego gdańskiego kompozytora Beniamina Baczewskiego. Poznacie dwa światy złączone w jedno – muzyki poważnej i rozrywkowej. Czekają na Was nowe brzmienia i aranżacje znanych piosenek m.in. o Panu Tralalińskim i trochę nierozważnym Grzesiu. Będzie wesoło, rytmicznie i bardzo kolorowo.

Wystąpią: Fractus Sextet: Dawid Głowacki – saksofony i klarnet, Andrzej Kacprzak – skrzypce, Karol Sokołowski – wiolonczela, Tomasz Jocz – fortepian, Beniamin Baczewski – gitara basowa, Grzegorz Lewandowski – perkusja. Karolina Klawitter – sopran.

Karolina Klawitter – prowadzenie i opracowanie muzyczne

Sala Koncertowa Portu Gdynia
ul. Rotterdamska 9, Gdynia
Bilety: 10 zł

  • 14.05.17, niedziela, godz. 12:00 KUP BILET

„Czy można zobaczyć muzykę?”

Drogie dzieci, szanowni rodzice, dziadkowie. Czy zastanawialiście się kiedyś czym tak naprawdę jest rytmika? Podczas najbliższego poranka muzycznego będziecie mieli okazję przekonać się, że to nie tylko zajęcia, z którymi spotykacie się w przedszkolu i w szkole. Rytmika to przede wszystkim magiczna i zaczarowana kraina, w której można zobaczyć muzykę. Czeka was prawdziwy teatr ruchu i tańca. Nasi artyści pokażą, że interpretacje ruchowe muzyki stanowią artystyczną odsłonę rytmiki, a ich istotą jest aby ciało ludzkie jako instrument pokazało wszystkie elementy dzieła muzycznego. Muzyka jest tu źródłem inspiracji i napędem do wszelkiego działania, w którym chodzi o to, aby uchwycić czasoprzestrzeń i dźwięk w wizualnym kształcie. Czekamy na Was w najbliższą niedzielę.

Wystąpią: Uczniowie Szkoły Muzycznej I st. w Gdańsku Wrzeszczu, uczennice rytmiki Szkoły Muzycznej II st. w Gdyni, studentki rytmiki Akademii Muzycznej w Gdańsku. Przygotowanie: A. Galikowska-Gajewska, M. Kamińska, A. Krause, M. Kupsik, M. Malgeri, T. Wiśniewska.

Karolina Klawitter – prowadzenie i opracowanie muzyczne

Sala Koncertowa Portu Gdynia
ul. Rotterdamska 9, Gdynia
Bilety: 10 zł

  • 11.06.17, niedziela, godz. 12:00 KUP BILET
Śpiewająca lokomotywa

„Śpiewająca lokomotywa”

Wystąpią: Piotr Salaber – dyrygent, Aleksandra Lis, Ewa Olszewska/Maja Gadzińska, Bogdan Smagacki, Jerzy Zelnik i orkiestra symfoniczna.

Sala Koncertowa Portu Gdynia
ul. Rotterdamska 9, Gdynia
Bilety: 10 zł