Karolina Klawitter – „Mała Gdyńska Filharmonia”

Karolina Klawitter

Karolina Klawitter

Sopran liryczny, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Bożeny Porzyńskiej. Stypendystka Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka. Absolwentka Podyplomowego Studium Dziennikarskiego na Uniwersytecie Gdańskim specjalności radiowej i public relation. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła na licznych kursach mistrzowskich w kraju i za granicą m.in. u prof. Ryszarda Karczykowskiego, Kałudiego Kałudowa, Mariny Hristovej. Debiutowała partią Tatiany w operze „Eugeniusz Oniegin” Piotra Czajkowskiego w Państwowej Operze Bałtyckiej.

W 2001 roku została zaproszona do Barcelony, gdzie wykonała partię sopranową w Requiem Wolfganga Amadeusa Mozarta z towarzyszeniem chórów z Krety i Hiszpańskiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Joana Luisa Moraleda. Współpracuje z ośrodkami muzycznymi w całej Polsce. Ma na swoim koncie liczne koncerty kameralne, jak i z towarzyszeniem orkiestry. Od lat współpracuje ze znakomitymi pianistami jak Anna Mikolon, Tomasz Jocz, Rafał Lewandowski.

Od 2013 roku związana jest z Centrum Kultury Gdynia gdzie tworzy i prowadzi poranki muzyczne dla dzieci w ramach cyklu Mała Gdyńska Filharmonia. Od 2014 roku również w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie prowadzi koncerty dla dzieci uwrażliwiając je na piękno muzyki klasycznej. Wspólnie z mezzosopranistką Izabelą Lewandowską koncertuje jako duet Sekreto.

Karolina Klawitter w Centrum Kultury w Gdyni:

„Od dostojnego Bacha do tanecznego swingu”

Drogie dzieci, rodzice, dziadkowie za lasem, za rzeczką jest małe miasteczko, w którym mieszka wesoły puzon – Puzolo i jego paczka. Puzolo nosi kapelusz i jest cały blaszany. Mieszka w miasteczku Dęciakowie z wesołą paczką dętych, blaszanych instrumentów. Jego najlepsi przyjaciele to dwa zabawne puzony – Puzolulos i Puzolek oraz roześmiana tuba Tubolina. Czy jesteście ciekawi koncertu? Z takimi bohaterami drogie dzieci, czeka Was wiele muzycznych niespodzianek. Zapraszamy do Małej Gdyńskiej Filharmonii.

Mała Gdyńska FilharmoniaWystąpią:
Adam Wiśniewski – puzon
Mariusz Stawski – puzon
Marek Sikora – puzon
Zenon Gileta – tuba

Prowadzenie: Karolina Klawitter

„Big Band czyli jazzowe niespodzianki”

Wystąpią:
Adam Wendt i Big Band Szkoły Muzycznej II stopnia w Gdańsku-Wrzeszczu

Prowadzenie: Karolina Klawitter

Karolina Klawitter„Świąteczna podróż z Mozartem w roli głównej”

Wystąpią:
Karolina Klawitter – sopran
Amber String Quartet w składzie:
Marta Zagańczyk – I skrzypce
Aleksandra Kubala – II skrzypce
Sławomir Iwaniak – altówka
Magdalena Cisło – wiolonczela

Prowadzenie: Karolina Klawitter

Wszystkie koncerty odbywają się w:

Sala Koncertowa Portu Gdynia
ul. Rotterdamska 9, Gdynia
Bilety: 8 zł

Możliwość komentowania jest wyłączona.