Klub Filmowy – „Między światami”

20-25 maja 2011
godz. 20:30
Bilety: 10 zł

Klub Filmowy, ul. Waszyngtona 1, Gdynia /obok stoczni Nauta/
www.klubfilmowy.pl, e-mail: biuro@klubfilmowy.pl, tel. 058/ 661-89-73

„Między światami”

reżyseria: John Cameron Mitchell
występują: Nicole Kidman, Aaron Eckhart,
szczegóły: dramat, USA, 2010, 91 min.

Kryzys rodzinny stawia na głowie życie dwojga ludzi przywiązania i miłości, które na zawsze ich połączyły. Corbettowie wiodą wygodne życie, dopóki ich spokoju nie zakłóca katastrofa. Poszukiwania i zmienia wszystko oprócz śladu utraconego szczęścia zawiodą ich w zupełnie niespodziewane miejsca. Przemiana Beki i Howiego będzie obfitować w zaskakujące odkrycia na temat ich związku.

Sztuka Lindsaya-Abaire’a odniosła ogromny sukces na deskach nowojorskich teatrów w 2006 roku. Nikt nie spodziewał się wówczas takiego dzieła po autorze szalonych komedii „Fuddy Meers” i „Kimberly Akimbo”. „Między światami” okazało się najpoważniejszym, ale też najbardziej realistycznym dziełem dramatopisarza, które zaskoczyło widzów niekonwencjonalnym rozwojem akcji. Nawet oryginalny tytuł sztuki – „Rabbit Hole” („Królicza nora”), odwołujący się do zgłębiania odmiennej rzeczywistości w „Alicji w krainie czarów”, nawiązuje do surrealistycznych doznań osoby pogrążonej w bólu, która nierzadko czuje się jak podróżnik na zupełnie nieznanym lądzie. Dramatopisarz, a zarazem scenarzysta „Między światami” stworzył główne postaci jako biegunowe przeciwieństwa – opanowana Becca stara się zapomnieć o wszystkich elementach bolesnej
przeszłości, a jej mąż Howie szuka wsparcia w ich związku oraz wspomnieniach minionego szczęścia. Przed główną bohaterką otwiera się świat zupełnie nowych emocji. Dzieje się tak za sprawą ingerencji Izzy, szalonej siostry Beki, odkrywającej, że zaszła w ciążę, Nat –matki obu kobiet oraz nastoletniego Jasona, który ujawnia przed bohaterką tajemnice innych wymiarów naszej rzeczywistości.

Nicole Kidman (Oscar za „Godziny”) tak zaintrygowała fabuła „Między światami”, że jeszcze przed przeczytaniem scenariusza postanowiła, że jego ekranizacja stanie się pierwszym projektem założonej przez nią firmy Blossom Films. Uwierzyłam w tematykę „Między światami”. Interesują mnie historie niełatwe do przeniesienia na ekran. Byłam niezwykle zafascynowana historią ludzi, oddalających się od siebie z powodu żalu i bardzo chciałam zagrać rolę, którą na Broadwayu tak genialnie odegrała Cynthia Nixon – wyjaśnia aktorka. Warto przypomnieć, że udział w projekcie przyniósł Kidman kolejną nominację do Oscara.

Opis i materiały dystrybutora Kino Świat

Możliwość komentowania jest wyłączona.