Knégòbùs kończy bieg!

18 czerwca o godzinie 17:00 w InfoBoxie Gdynia zapraszamy Państwa na prelekcję podsumowującą projekt Knégòbùs.

Gdynia InfoBox
ul. Świętojańska 30, Gdynia
*Wstęp wolny

18 czerwca zakończy się trasa objazdowa Knégòbùsa, który od 8 stycznia do 16 czerwca odwiedził 60 miejscowości gminnych oraz miast na Kaszubach.

Tego też dnia chcielibyśmy zaprosić Państwa na podsumowanie projektu, na którym przedstawione zostaną efekty oraz najważniejsze osiągnięcia jakie przyniosła akcja. Podczas podsumowania zaprezentowane zostaną prace, które wykonali uczniowie szkół goszczących Knégòbùs – ilustracje do wymyślonych przez siebie kaszubskich bajek.

W podsumowaniu udział wezmą wszystkie osoby, które pomagały w organizacji projektu i przyjazdu Knégòbùsa do kolejnych miejscowości (szkoły, biblioteki, samorządy), pisarze oraz lokalni działacze kaszubscy.

Knégòbùs uruchomiło Stowarzyszenie Ziemia Pucka, przy współpracy ze stowarzyszeniem Kaszëbskô Jednota, Kaszubskim Instytutem Rozwoju oraz wydawnictwami regionalnymi. Ta biblioteka, czytelnia i księgarnia na kołach przez pół roku przemierzała Kaszuby wzdłuż i wszerz.

Projekt objął młodych ludzi uczących się języka kaszubskiego na trzech poziomach edukacji – szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie. W sumie kilka tysięcy uczniów, ale również ich rodziców, którzy są ważnym ogniwem w procesie podejmowania przez dzieci życiowych decyzji związanych z edukacją kaszubską. Głównym tematem spotkań podczas wizyt Knégòbùsa była literatura kaszubska: jej bogactwo i dorobek.

Możliwość komentowania jest wyłączona.