Kocham Wszystkie Kobiety – koncert

Barbara Stefaniuk i Andrzej JagiełłoZapraszamy na wyjątkowy wieczór, podczas którego będziemy mieli okazję usłyszeć najpiękniejsze operowe i operetkowe pieśni w wykonaniu tenora Andrzeja Jagiełły. Przy fortepianie Barbara Stefaniuk Nowicka

10.03.16, czwartek, godz. 19.00 KUP BILET
Centrum Kultury w Gdyni
ul. Łowicka 51, Gdynia
*Bilety: 20 zł / 15 zł

Andrzej Władysław Jagiełło, śpiewa od zawsze. Przedszkole, szkoła, studia! Przygodę z muzyką rozpoczął w 1969 roku w Studio Piosenki Macieja Koleśnika barda powojennej Warszawy. Potem było 11 lat w chórze Centralnego Zespołu Artystycznego Związku Harcerstwa Polskiego przy Teatrze Wielkim Opery i Baletu (obecnie Opera Narodowa) w Warszawie pod dyrekcją basa opery Warszawskiej Harcmistrza Władysława Skoraczewskiego. W trakcie brał udział w takich przedstawieniach jak „Krakowiacy i Górale” Kurpińskiego i Kamińskiego ( na 25 lecie Teatru Dramatycznego) wówczas pod dyrekcją Gustawa Holoubka oraz Operze chórów „Borys Godunow” Modesta Musorgskiego w Teatrze Wielkim Opery i Baletu pod dyr. Andrzeja Straszyńskiego.

Andrzej JagiełłoW 1980 roku uzyskał dyplom lekarza a wkrótce specjalizację pierwszego i drugiego stopnia z radiodiagnostyki. Równolegle kontynuuje naukę śpiewu u Pani profesor Darii Iwińskij. Rozwijając swoje umiejętności koncertuje między innymi we Włoszech i Francji.

Obdarzony głosem tenorowym wykonuje różnorodny repertuar przeznaczony dla tego gatunku głosu. Są to pieśni , w szczególności włoskie i neapolitański. Śpiewa arie operetkowe, musicalowe i operowe. Bierze udział w cyklicznych koncertach w Gdańskim Ratuszu Staromiejskim firmowanych przez Polskie Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Norweskiej. Jest kilkakrotnym uczestnikiem Czwartkowych Wieczorów Muzycznych w Dworku Sierakowskich w Sopocie .

W ostatnim czasie doskonalił swoją sztukę wokalną u nieżyjącego już maestra Macieja Wójcickiego basa Opery Bałtyckiej, z którym również występował. Na jednym z koncertów w Teatrze „Rondo ” w Słupsku powiedziała o nim prowadząca konferansjerkę p Krystyna Danielecka- Wojewódzka: Andrzej Jagiełło tenor – ma wspaniałą rodzinę, zawód niezwykle prawy i zbudował sobie taki dach nad głową, który nie zasłania nieba.

W programie koncertu m.in.
„Twoim jest serce me” Fr.Lehar
„Brunetki, blondynki” R.Stolz
„Dziewczyno Ty Moja” Fryderyka Fr.Lehar
„Granada” A. Lara
„Wiedeń miasto mych snów” R.Sieczyński
„O sole mio” E.Capua Capurro

Barbara Stefaniuk-Nowicka – absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku; stypendystka Ministra Kultury i Sztuki w Pradze. Nagrała muzykę do sztuki „Pelikan” Strindberga dla TV Gdańsk w reż. J. Afanasjewa. Nagrała płytę na żywo z koncertu „Requiem Niemieckie” J. Brahmsa; w wersji fortepian na 4 ręce z chórami i solistami z Polski i Niemiec. Solistka kameralistka. Twórca i animatorka koncertów w Gdańskim Ratuszu Staromiejskim w ramach Towarzystwa przyjaźni Polsko-Norweskiej od prawie 20 lat. Jednocześnie jest praktykującym lekarzem. Specjalistą z zakresu ginekologii i położnictwa.

Możliwość komentowania jest wyłączona.