Koncert w ramach obchodów 25-lecia Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni

W ramach obchodów 25-lecia Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni
w sobotę 6 października o godz. 19.00 zapraszamy na koncert Cappelli Gedanensis
i Konstantego Andrzeja KulkI (skrzypce). 
W programie m.in. Cztery pory roku Vivaldiego.
Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka
(Ojcowie Redemptoryści)
ul. Portowa 2, Gdynia
6 października 2012, sobota, godz 19.00
Wstęp wolny

Konstanty Andrzej Kulka to jeden z najwybitniejszych polskich skrzypków, uczeń S. Hermana. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Gdańsku. W 1964 wyróżniony na Międzynarodowym Konkursie im. N. Paganiniego w Genui, laureat
I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Radiowym w Monachium (1966). Wraz z S. Kamasą, R. Jabłońskim i J. Marchwińskim utworzył Kwartet Polskiego Radia i Telewizji (1974-1981). Współpracował m.in. z Berliner Philharmoniker, Chicago Symphony, London Symphony, English Chamber. Jego gra odznacza się techniczną perfekcją i emocjonalną powściągliwością.

Zespół Muzyki Dawnej Cappella Gedanensis rozpoczyna działalność artystyczną w roku 1981, a w roku 1992 otrzymuje status instytucji kultury. Nawiązuje do bogatej twórczości muzycznej dawnego Gdańska, kontynuując tradycje Kapeli Rajców Miejskich założonej w XVI wieku i po mistrzowsku wykonując opracowane i wydane drukiem arcydzieła muzyki gdańskiej. W dorobku repertuarowym zespołu znajdują się dzieła gdańskich kompozytorów – F. de Rivulo, P. Sieferta, C. Förstera, C. Bűthnera, Ch. Wernera, N. Zangiusa, J.V. Medera, T.A. Volckmara, M.D. Freislicha, J.B.Ch. Freislicha oraz utwory J.Th. Roemhildta.

.

Możliwość komentowania jest wyłączona.