Królewska Orkiestra Salonowa na inaugurację Niedzieli Melomana

Miasto Gdynia zaprasza na koncert
„Wielkie arie i duety operetkowe”
Królewska Orkiestra Salonowa
Natalia Walewska
Magdalena Molendowska
Aleksander Zuchowicz

8.09.2013, niedziela, godz. 16.00
Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni,
ul. Bema 26
Bilety: 20 zł

Królewska Orkiestra Salonowa
Nazwa orkiestry nawiązuje do dawnych królewskich koncertów i ma swoje uzasadnienie w stylu gry muzyków, kostiumach i programie. Orkiestra zadebiutowała w 2009 roku na inauguracji Tygodnia Muzyki Klasycznej na Festiwalu Sztuki Tutejszej w Gdańsku. Z
powodzeniem występowała na koncertach karnawałowych w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, koncertach sylwestrowych w Teatrze Miejskim im. W. Gombrowicza w Gdyni, w auli Copernicanum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, auli Uniwersytetu Gdańskiego. Muzycy w pięknych stylowych kostiumach koncertują bez dyrygenta, wprowadzając urok koncertów salonów wiedeńskich z czasów Jana Straussa. Podkreśla to również prowadzenie orkiestry przez koncertmistrza, Natalię Walewską – zarazem solistkę – tak jak czynił to słynny wiedeńczyk. Z orkiestrą występują znakomici soliści – śpiewacy i instrumentaliści. Programy koncertów bardzo interesujące, zróżnicowane – począwszy od A.Vivaldiego, W.A.Mozarta, poprzez operę, operetkę, piosenki neapolitańskie do musicalu – arie, duety, wirtuozowskie utwory orkiestrowe, solistyczne kompozycje instrumentalne. Kierownictwo artystyczne i prowadzenie koncertów – Barbara Żurowska – Sutt.

Natalia Walewska – koncertmistrz Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, laureatka Diamentowej Płyty za nagranie „Czterech Pór Roku” A.Vivaldiego, znakomita wykonawczyni wirtuozowskich miniatur skrzypcowych.

Magdalena Molendowska – obecnie kończy mistrzowskie studia w Opera Studio przy Londyńskim Barbican Centre, niezwykła osobowość młodego pokolenia, solistka Opery we Wrocławiu, Opery Narodowej w Warszawie.

Aleksander Zuchowicz – pierwszy solista Opery we Wrocławiu, obdarzony charyzmą i sceniczną wirtuozerią.

Możliwość komentowania jest wyłączona.