Libera, Bater, Skelnik i Huelle. Premiera 21. Blizy: „Wojna”

W numerze 4 (21) 2014 zastanawiamy się nad różnymi konotacjami zjawisk konfliktu, agresji, brutalności. Konteksty historyczne traktujemy jako perspektywę mówienia o współczesnych i możliwych w przyszłości wojnach między kulturami, państwami i ludźmi. Interesuje nas szeroko rozumiana konfrontacja cywilizacji, obyczajów, płci, poglądów i jednostek. Jej wpływ na losy grup ludzi i jednostek. Nie trzeba dodawać, że pretekstem do powstania 21. „Blizy” stały się najnowsze wydarzenia na świecie. W dyskusji inauguracyjnej wezmą udział wybitni autorzy tekstów numeru: pisarz, tłumacz i reżyser Antoni Libera, dziennikarz, korespondent polskich mediów w Rosji Wiktor Bater oraz Julian Skelnik – konsul honorowy Królestwa Danii. 

12.01, poniedziałek, godz. 18
InfoBox Gdynia, ul. Świętojańska 30
wstęp wolny

W numerze przyglądamy się świadomości człowieka pokoju i człowieka wojny, stanowi umysłu przedstawicieli poszczególnych grup narodowych i nie tylko. Interesuje nas zarówno ujęcie politologiczne, socjologiczne, etnologiczne, jak i ściśle kulturowe – obrazy konfliktów ujęte w sztuce.

Redagują: Paweł Huelle – redaktor naczelny; Adam Kamiński – sekretarz redakcji; Piotr Millati – redakcja eseju; Wojciech Boros – redakcja poezji; Magda Danaj – rysuje.

Możliwość komentowania jest wyłączona.