„Listy do świata” na Strychu

Centrum Kultury w Gdyni
Przystań Poetycka „Strych”

zapraszają na wieczór poetycki

„Listy do Świata”

EWY POLIŃSKIEJ-MACKIEWICZ

pasaże muzyczne

ANDRZEJ ŻYLIS/pianino

21.07.2011 (czw.) – g. 19.30
Kawiarnia „Strych”
pl.Kaszubski 7B – Gdynia

Spotkanie poprowadzą
Paweł Baranowski& Wojciech Boros

Wstęp wolny

____________
Ewa Polińska-Mackiewcz – urodziła się w Łodzi w rodzinie żydowskiej. Z wykształcenia jest socjologiem i teoretykiem muzyki. Przez wiele lat zajmowała się krytyką muzyczną i publicystyką kulturalną. Jest wykładowcą Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Od 2002 prezeska Sopockiego Klubu Pisarzy i Przyjaciół Książki im. Jerzego Tomaszkiewicza „BRODWINO”. Mieszka w Sopocie.
Jest członkiem zarządu do spraw kultury Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Gdańsku. Opublikowała tomy wierszy: „Wyznam” (1994), „Co piątek zapalam świece” (1997), „Boję się ciemności” (1999), „I zapłakał Bóg” (2002), „Listy” (2009).
W l. 2002–2008 współtworzyła „Antologię poetów i pisarzy Sopotu”. Jest także autorką tłumaczeń literackich, m.in. dla Teatru Atelier w Sopocie.

Andrzej Żylis – polski kompozytor muzyki teatralnej. Kiedy na skutek reperkusji po marcu ’68 rozpadła się grupa „Śliwki”, część jej członków zebrał nowy lider, wokalista i pianista, Andrzej Żylis tworząc zespół „Nie Wszystko Na Sprzedaż”. Grupa istniała tylko do połowy 1969 roku. W latach siedemdziesiątych Andrzej Żylis prowadził własną grupę muzyczną – m.in. zdobywając nagrodę TV za aranżację piosenki „To nie był sen” na IX Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, czy
rejestrując w 1978 roku z Jackiem Lechem nagranie radiowe „Witaj mi moja mała”. Od początku lat osiemdziesiątych poświęcił się komponowaniu muzyki teatralnej, w dużej mierze do spektakli reżyserowanych przez Adama Hanuszkiewicza. Jest także autorem muzyki filmowej.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.