Maciej Miecznikowski i Polska Filharmonia Kameralna Sopot

Centrum Kultury oraz Miasto Gdynia zapraszają na kolejną odsłonę Niedzieli Melomana. Na scenie Teatru Miejskiego wystąpią:

Maciej Miecznikowski

Polska Filharmonia Kameralna Sopot

pod dyr. Wojciecha Rajskiego

9.03.2014, niedziela, godz. 16.00
Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, ul. Bema 26
Bilety: 20 zł

W programie koncertu znajdą się utwory z najnowszej płyty Macieja Miecznikowskiego pt. „Będzie z nami dobrze” oraz znane standardy i przeboje, m.in. „What a Wonderful World” Louisa Armstronga, „Always On My Mind” znany z wykonania Elvisa Presleya, czy „The Prayer” z rep. Andrei Bocellego.

Polska Filharmonia Kameralna Sopot powstała w lutym 1982 r. Jest to 19-osobowa orkiestra smyczkowa, która występuje także w składzie powiększonym o grupę instrumentów dętych. Pod koniec lat 80 Zespół dawał prawie 100 koncertów rocznie, głównie w Niemczech, ale również we Francji, Austrii, Szwajcarii, Hiszpanii, Belgii, Holandii, Szwecji, Danii, Luksemburgu i Anglii. W 1987 r. orkiestra wyjechała na 33 koncerty do Stanów Zjednoczonych, grając m.in. w J. F. Kennedy Center w Waszyngtonie i Metropolitan Museum w Nowym Jorku. Zespół gościł także w Chinach (1990) i w Japonii (1997).

Polska Filharmonia Kameralna Sopot od początku swej działalności stale gości na renomowanych europejskich festiwalach, m.in. Schleswig Holstein Musik Festival, Mecklenburg Vorpommern, Praska Wiosna, La Chaise Dieu. Wiele razy Zespół gościł też na Festiwalu Muzycznym w Łańcucie i w Filharmonii Narodowej w Warszawie. W koncertach, granych w prestiżowych salach koncertowych (by wymienić chociaż lipski Gewandhaus, Musikhalle w Hamburgu, Salę Pleyela w Paryżu, czy wiedeński Musikverein), PFK Sopot towarzyszą najwybitniejsi soliści, a wśród nich m.in. Mścisław Roztropowicz, Natalia Gutman, Sabine i Wolfgang Meyer, Misha Maisky, Raphael Oleg, Gary Karr i wielu innych.

Orkiestra ma w swoim dorobku ponad 60 płyt nagranych dla wielu renomowanych firm fonograficznych, a wśród nich: EMI, Thorofon, Sonomaster, Opus, czy DUX. Dyrektorem pozostaje niezmiennie założyciel zespołu, Wojciech Rajski.

W 2012 roku Polska Filharmonia Kameralna Sopot obchodziła Jubileusz 30-lecia istnienia.

Możliwość komentowania jest wyłączona.