Magdalena Bochan-Jachimek – „Umowa o arcydzieło”

Magdalena Bochan-Jahimek

Magdalena Bochan-Jahimek

Aktorka, improwizatorka, instruktorka teatralna, reżyserka, producentka, konferansjerka, mama dwójki dzieci, parająca się również rękodziełem.

Absolwentka Politechniki Gdańskiej i Studium Aktorskiego im. A. Sewruka w Olsztynie. Obecnie współpracuje z Teatrem na Plaży w Sopocie, Teatrem Nowym im. T. Łomnickiego w Poznaniu i Teatrem Gdynia Główna. Zagrała m.in. w „Mamy problem. Monodram macierzyński” Szymona Jachimka w reż. J. Ehrlicha, „Smutki tropików” w reż. A. Jakubczaka i „Ząb-zaupa-dąb” Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory w reż. P. Kosewskiego.

Prowadzi warsztaty, m.in. grupę „W Kaczych Butach” w Centrum Kultury w Gdyni. Wyreżyserowała dwa spektakle w ramach zajęć warsztatowych: „Umowa o arcydzieło” Szymona Jachimka i „Miłość bliźniego” Leonida Andrejewa. Zainicjowała i prowadzi „Teatrzyk Bezwstydny” – cykliczną imprezę, na której każdy może wystąpić na scenie. Autorka podręcznika dla liceum: „Zajęcia artystyczne, teatralno-aktorskie” (wyd. Operon 2012).

Producentka „Wieczoru Piosenki Niegłupiej” w Teatrze Miejskim im. W. Gombrowicza w Gdyni w 2013 r., koncertu Mariusha w Klubie Atlantic w 2014 r. oraz monodramu „Mamy problem. Monodram macierzyński” w Teatrze Gdynia Główna w 2016 r.

W listopadzie 2016 r. Magdalena Bochan-Jachimek zdobyła nagrodę za kreację aktorską w spektaklu „Mamy problem. Monodram macierzyński” na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuk Autorskich i Adaptacji Windowisko w Gdańsku.

Magdalena Bochan-Jachimek w Centrum Kultury w Gdyni

"Umowa o arcydzieło" Szymona Jachimka, reż. Magdalena Bochan-Jachimek"Umowa o arcydzieło" Szymona Jachimka, reż. Magdalena Bochan-Jachimek"Umowa o arcydzieło" Szymona Jachimka, reż. Magdalena Bochan-Jachimek

Możliwość komentowania jest wyłączona.