Magdalena Smuk – „Napis”

Magdalena SmukUrodzona w Kłodzku, wychowana w Kromolinie, wyedukowana w Głogowie w Liceum Medycznym. Absolwentka Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni. Solistka Teatru Muzycznego w Gdyni, na deskach którego występuje od 1994 r. Można zobaczyć ją w rolach: Fiony w „Shreku”, Barbary Markowskiej w „Szalonych nożyczkach” i Jan w „Grease” w reż. M. Korwina, Pani Meliton w „Lalce” B. Prusa i Jagustynki w „Chłopach” W. Reymonta w reż. W. Kościelniaka, Chawy w „Skrzypku na dachu” w reż. J. Gruzy, Kasi w „Klubie Kawalerów” M. Bałuckiego w reż. J. Celedy, Mary Hubert w „Siostruniach” w reż. A. Ozgi oraz Anny Marii w „Avenue Q” w reż. M. Miklasz, Louise w „Ghost” w reż. T. Dutkiewicza.

Wystąpiła gościnnie w roli Joan w musicalu „Rent” w reż. A. Ozgi w Operze na Zamku w Szczecinie. Za rolę Roxi Hart w „Chicago” w reż. M. Korwina otrzymała najwyższą Nagrodę Jury II Festiwalu Teatrów Muzycznych oraz Nagrodę Publiczności Festiwalu dla najlepszej aktorki. W 2012 roku otrzymała Nagrodę Teatralną Prezydenta Miasta Gdyni za kreację aktorską w spektaklu „Tango Nuevo” w reż. G. Castellanosa.

Obecnie współpracuje z Teatrem Boto w Sopocie gdzie gra w spektaklach: „Wróżka z kranu” w roli Martynki w reżyserii Michała Derlatki, Projekt „111” w reżyserii Adama Nalepy, „Tango 3001″ w reżyserii Giovanny Castellanosa.

Magdalena Smuk w Centrum Kultury w Gdyni

Mocno zapadają w pamięć charyzmatyczni Rafał Ostrowski i Magdalena Smuk, wcielający się w rolę arystokratycznych państwa Cholley – aktorów na co dzień można zobaczyć na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni. Swoich bohaterów przedstawiają w sposób bardzo charakterystyczny, jednak nie przestylizowany – Gazeta Wyborcza

"Napis""Napis"Magdalena Smuk "Napis"

Możliwość komentowania jest wyłączona.