X i XII 2018 Mała Gdyńska Filharmonia – popołudnia muzyczne

MGF_plakat_FIN_JPG (2)Muzyczne projekty dla dzieci Gdyńskiego Centrum Kultury

Poranki muzyczne dla rodzin z małymi dziećmi, popołudnia muzyczne dla starszych dzieci oraz „DźwiĘkoManiA” – koncerty dla grup szkolnych i przedszkolnych. Gdyńskie Centrum Kultury zaprasza na swoje muzyczne wydarzenia w nowej siedzibie.

Wraz z przeprowadzką do nowej siedziby – Konsulatu Kultury przy ul. Jana z Kolna 25 – rozszerzamy naszą ofertę edukacyjną dla najmłodszych. Koncerty Małej Gdyńskiej Filharmonii przeznaczone dla dzieci do 6-go roku życia zostają w swojej dotychczasowej lokalizacji – w Sali Koncertowej Portu Gdynia przy ul. Rotterdamskiej 9. Do Konsulatu Kultury zapraszamy na popołudnia muzyczne rodziny ze starszymi dziećmi (w wieku 7-14 lat) oraz na edukacyjne koncerty dla grup przedszkolnych i szkolnych, dedykowane dzieciom w wieku 5-12 lat.

Mała Gdyńskie Filharmonia – poranki muzyczne dla dzieci w wieku do 6 lat – to projekt, który istnieje na muzycznej mapie Gdyni od pięciu lat. Został stworzony z myślą o najmłodszych melomanach. Dzięki różnorodnym i atrakcyjnym koncertom, muzykę klasyczną kocha i poznaje coraz więcej dzieci. Przez kilka lat na naszej estradzie pojawiły się niemal wszystkie grupy instrumentów, orkiestry symfoniczne, wokaliści, chóry, żywiołowi tancerze i balet.

Popołudnia muzyczne dla dzieci w wieku 7-14 lat to nasz nowy projekt, który pojawi się w centrum Gdyni, w Konsulacie Kultury. W nowoczesnym i pięknym wnętrzu zaprezentujemy fantastyczne koncerty o różnorodnej tematyce, wzbogacone o dodatkowe efekty multimedialne.

„DźwiĘkoManiA” to nowy cykl edukacyjny, który będzie trwał od października do maja 2019 r. Dedykujemy go przedszkolakom i uczniom szkół podstawowych w wieku 5-12 lat. Koncerty będą odbywać się cztery razy w miesiącu, w poniedziałki i wtorki w Konsulacie Kultury.

KONCEPCJA I PROWADZENIE: Karolina Klawitter

Bilety do kupienia w kasie (Gdyńskie Centrum Kultury, ul. Jana z Kolna 25), CultureBox (ul. Świętojańska 30) oraz online. Szczegóły i bilety: www.gck.gdynia.pl.

Mała Gdyńska Filharmonia
Popołudnia muzyczne dla dzieci w wieku 7-14 lat
Konsulat Kultury, ul. Jana z Kolna 25
Bilety: 12 zł/osoba, karnet na dwa koncerty: 20 zł

14 października 2018 r., niedziela, godz. 14:00 KUP BILET
„Folk and roll czyli muzyczna jazda bez trzymanki”

Nowy cykl zainaugurujemy pędząc muzyczną autostradą w świat. W szalonym tempie, ze znakomitym zespołem Zagan Acoustic – prawdziwymi wirtuozami – wyruszymy w różne muzyczne zakątki Polski, Europy i świata. Zaprezentujemy cztery wędrowne instrumenty; klarnet, akordeon, skrzypce i kontrabas.

Wykonawcy:
Zagan Acoustic:
Paweł Zagańczyk – akordeon, Joachim Łuczak – skrzypce, Dawid Głowacki – klarnet, Jarosław Stokowski kontrabas.

16 grudnia 2018 r., niedziela, godz. 14:00 KUP BILET
„Perkusja i moc świątecznych megabitów”

W grudniu czeka Was świąteczny koncert z instrumentami perkusyjnymi w roli głównej. Pojawią się instrumenty, na których gra się pałeczkami i takie, na których gra się rękoma. Jedne wydadzą określone dźwięki, które możemy zaśpiewać, inne będą wydawać stuknięcia i trzaski. Zapraszamy do wspólnej zabawy w świątecznych rytmach przy perkusji, gitarze i fortepianie.

Wykonawcy:
Ignacy Wiśniewski – band i wokal.

Możliwość komentowania jest wyłączona.