Międzynarodowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych

Dzierganie13 czerwca 2015 w godzinach 12:00-14:00 zapraszamy do zielonej strefy przed InfoBoxem, gdzie będziemy świętować obchody Międzynarodowego Dnia Dziergania w Miejscach Publicznych. 

Jak co roku od 4 lat, w drugą sobotę czerwca, Fundacja NADAKTYWNI zaprasza mieszkańców Gdyni na obchody święta dziewiarek. W tym dniu na całym świecie dziewiarska społeczność spotyka się, aby przełamywać stereotypy jej dotyczące.

„Manual Factory dzierganie z sercem”, integrujący już 5 lat międzypokoleniowo mieszkańców Gdyni, jest jednym z programów Fundacji NADAKTYWNI. Podczas wspólnego dziergania dziewiarki gdyńskie spędzają czas poznając i otwierając się na specyfikę swoich pokoleń. Oddając się pasji- dzierganiu, tworzą koce dla gdyńskich domów opieki społecznej, skarpetki dla hospitalizowanych dzieci oraz ciepłe i piękne chusty dla pań w hospicjum.

Gdynia jest jedynym w Polsce miastem, w którym organizowane są wydarzenia w przestrzeni publicznej z okazji tego święta. Fundacja NADAKTYWNI w poprzednich latach w tym dniu była autorką eventów m.in. na Bulwarze Nadmorskim (dziewiarki ubrały gdyńskie rybki w wydziergane sweterki w kolorach Gdyni), Placu Kaszubskim (u podnóża pomnika Antoniego Abrahama pojawiło się wydziergane Morze Bałtyckie z florą i fauną) oraz różnokolorowo obdzierganych stojaków rowerowych na terenie Gdyni

Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do zielonej przestrzeni przed Infoboxem, gdzie w godzinach 12:00-14:00 wspólnie dziergać będziemy szalik na Święto Niepodległej, prezentować swoje prace oraz uczyć szlachetnej sztuki rękodzieła wszystkich zainteresowanych.

Wszelkich informacji udziela Urszula Zalewska 693 780 510 nadaktywni@gmail.com

fot. Patrycja Żabińska-Kozłowska

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.