Niedziela Melomana – Koncert Noworoczny

Centrum Kultury oraz Miasto Gdynia zapraszają na kolejną odsłonę Niedzieli Melomana

Królewska Orkiestra Salonowa
Natalia Walewska – skrzypce, prowadzenie orkiestry
Karolina Karcz – sopran
Marcin Pomykała – tenor
Piotr Sutt – wibrafon, instrumenty perkusyjne
Barbara Żurowska-Sutt – prowadzenie koncertu

5.01.2014, niedziela, godz. 16.00
Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, ul. Bema 26
Bilety: 20 zł

W programie m.in.:
W.A. Mozart – Eine kleine Nachtmusik (KV 525)
J. Strauss – aria Adeli z op. „Zemsta nietoperza”
R. Leoncavallo – Mattinata
G. Verdi – aria „Questa o Quella” z op. „Rigoletto”
A. Chaczaturian – Taniec z szablami

Natalia Walewska – koncertmistrz Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, laureatka Diamentowej Płyty za nagranie „Czterech Pór Roku” A.Vivaldiego, znakomita wykonawczyni wirtuozowskich miniatur skrzypcowych.

Karolina Karcz – studentka I roku studiów magisterskich uzupełniających Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w klasie dr Aleksandry Kucharskiej-Szefler. Laureatka I nagrody w I Olsztyńskim Konkursie Musicalowo-Operetkowym (kwiecień 2010) oraz finalistka V Konkursu Pieśni i Arii im. Karola Kurpińskiego we Włoszakowicach (maj 2011). Jest stypendystką Prezydenta Miasta Siedlce w dziedzinie artystycznej.

Uczestniczyła w kursach mistrzowskich, prowadzonych przez znakomitych śpiewaków i pedagogów takich jak Charlotte Lehmann, Izabela Kłosińska, Bogdan Makal czy Paul Esswood. Była uczestniczką Letniego Międzynarodowego Programu Erasmusowego w Tallinie (Estonia), gdzie miała możliwość szlifowania swoich umiejętności w dziedzinie muzyki współczesnej.

Wykonywała solowe partie m.in. z Mszy G-dur Schuberta, Mszy Nelsońskiej Haydna,Stabat Mater Pergolesiego, Davide Penitente Mozarta. Współpracowała z Orkiestrą Opery Bałtyckiej, Orkiestrą Filharmonii Koszalińskiej, Polską Filharmonią Kameralną, Królewską Orkiestrą Salonową. Wystąpiła na scenie Opery Bałtyckiej w spektaklach studenckich przygotowanych przez Akademię Muzyczną w Gdańsku, jako Lauretta w operze Gianni Schicchi Pucciniego oraz Fanny w operze Weksel małżeński Rossiniego. Debiutowała w roli Bolesławy w spektaklu Król Ubu - Krzysztofa Pendereckiego pod kierownictwem Wojciecha Michniewskego w reżyserii Janusza Wiśniewskiego.

Marcin Pomykała – tenor, gitarzysta, pedagog. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 8 lat od nauki gry na fortepianie, a następnie na gitarze klasycznej w Państwowej Szkole Muzycznej w Tczewie. Ukończył Wydział Edukacji Muzycznej i Dyrygentury Chóralnej Akademii Bydgoskiej oraz Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie śpiewu prof. P. Kusiewicza. Jego repertuar to dzieła operowe, kantatowo-oratoryjne, pieśniarskie i operetkowe. Występuje solowo, a także z trójmiejską formacją „Trzech Tenorów”. Od sześciu  lat współpracuje z Waldemarem Malickim i jego Filharmonią Dowcipu, koncertując na terenie całego kraju oraz biorąc udział w nagraniach telewizyjnych. Kreacja Parysa- głównej postaci premierowego spektaklu „Pięknej Heleny” w szczecińskiej Operze na Zamku była jego debiutem na scenie operowej.  Współpracuje z Filharmoniami: Świętokrzyską, Czestochowską ,Kameralną Sopot, Sinfonia Baltica, Pomorską,Bałtycką.

Możliwość komentowania jest wyłączona.