Niedziela Melomana – Polska Filharmonia Kameralna Sopot

Miasto Gdynia zaprasza na koncert
Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot
Linus Roth (Niemcy) – skrzypce
Stephan Schreckenberger (Niemcy) – dyrygent

20.10.2013, niedziela, godz. 16.00
Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni,
ul. Bema 26
Bilety: 20 zł

Stephan Schreckenberger (śpiewak i dyrygent) jest założycielem zespołu Musica Lingua jest. W ciągu ostatnich kilku lat Musica Lingua stała się jednym z najlepszych niemieckich zespołów wokalnych. Na repertuar zespołu składa się muzyka od XVI do XXI wieku, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki epoki baroku. Są częstymi gośćmi festiwali muzycznych oraz cykli koncertowych. Wspólnie z Monachijską Orkiestrą Barokową L’arpa nagrali „Festlichen Kantaten“ oraz „Membra Jesu Nostri“ Dietricha Buxtehude. Kolejna płyta CD „Liebeslieder“ (Schumann, Mendelssohn, Brahms) nagrana została pod dyrekcją założyciela zespołu Stephana Schreckenbergera.

Polska Filharmonia Kameralna Sopot
Jedna z najsłynniejszych i najczęściej koncertujących orkiestr kameralnych w Europie, obchodząca za dwa lata 30-lecie swojego istnienia.

Od 1984 r. orkiestra występuje również w składzie powiększonym z grupą dętą i nosi nazwę Polska Filharmonia Kameralna Sopot.

Zespół pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego – pomysłodawcy, twórcy i do dziś szefa orkiestry występował w największych salach koncertowych w Niemczech, ale również we Francji, Austrii, Szwajcarii, Hiszpanii, Belgii, Holandii, Szwecji, Danii, Luksemburgu i Anglii oraz na innych kontynentach: w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Japonii i w Chinach.

Polska Filharmonia Kameralna Sopot grała na najbardziej renomowanych festiwalach kontynentu, m.in. na Schleswig-Holstein Musik Festival, Mecklenburg-Vorpommern Festival, Rheingau Music Festival, Praska Wiosna, Weilburger Schlosskonzerte, i wielu innych. Ponad 10 razy zespół gościł na Festiwalu Muzycznym w Łańcucie i wielokrotnie w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Polska Filharmonia Kameralna od początku swojego istnienia nagrywa płyty, do dziś ma ich w swoim dorobku około 60.

W listopadzie 2010 roku na zaproszenie Societe Frederic Chopin orkiestra zagrała 4 koncerty podczas Festiwalu Chopinowskiego w Genewie w Szwajcarii. W roku 2011 ma zaplanowane wielkie tournee po Niemczech.

Dzięki staraniom władz Sopotu i Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART, Polska Filharmonia Kameralna doczekała się wspaniałej własnej siedziby w Sopocie, na terenie Opery Leśnej. Polska Filharmonia Kameralna Sopot jest instytucją kultury Miasta Sopot oraz Samorządu Województwa Pomorskiego.

Możliwość komentowania jest wyłączona.