Niedziela Melomana – recital fortepianowy Bogdana Czapiewskiego

Niedziela MelomanaCentrum Kultury oraz Miasto Gdynia zapraszają na listopadową odsłonę Niedzieli Melomana.

22.11.15, niedziela, godz. 16.30 KUP BILET
Gdyńskie Centrum Filmowe
Plac Grunwaldzki 2, Gdynia
Bilety: 20 zł

Recital fortepianowy
Bogdan Czapiewski – fortepian

W programie koncertu kompozycje:
Fryderyka Chopina
Dymitra Szostakowicza

Prowadzenie koncertu:
Krzysztof Dąbrowski

Bogdan Czapiewski

Urodził się w 1949 roku w Gdyni. Studiował pod kierunkiem prof. Zbigniewa Śliwińskiego w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, prof. Jana Ekiera w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz prof. Gyorgy Seboka w Indiana University School of Music w Bloomington.

Bogdan CzapiewskiJest laureatem kilku międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. „Ferrucio Busoni Competition” w Bolzano (1975), „Viana da Motta Competition” w Lizbonie (1975) i „Montreal Music Competition”(1976).

Koncertował w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, w Azji, a także w wielu krajach Europy, włączając w to występy w Wielkiej Sali Koncertowej Filharmonii w St. Petersburgu, w Palais des Beaux-Arts w Brukseli, w Tonhalle w Zurichu, Salle Gaveau w Paryżu, w Filharmonii w Budapeszcie oraz w Tivoli w Kopenhadze, zawsze niezwykle entuzjastycznie przyjmowany przez publiczność.

Bogdan Czapiewski dokonał nagrań dla wytwórni płytowych w Polsce, Belgii, Francji, Niemczech i Japonii. W 1987 roku został laureatem „Grand Prix du Disque Liszt” na Międzynarodowym Konkursie Płytowym w Budapeszcie. Jest pianistą o bardzo szerokim repertuarze. Dzięki wyjątkowemu talentowi interpretuje z wielkim powodzeniem zarówno utwory Bacha, Beethovena, Chopina jak i muzykę współczesną. Uznawany jest za jednego z najwybitniejszych pianistów polskich.

Możliwość komentowania jest wyłączona.