Obiekty pneumatyczne Mariusza Warasa

Mariusz Waras to najbardziej znany polski artysta działający w przestrzeni miejskiej, jest autorem kilkuset murali w ramach autorskiego projektu M-city, które można zobaczyć w aglomeracjach całego świata (Sao Paulo, Rio de Janeiro, Londyn, Praga, Paryż, Budapeszt Warszawa).

Mariusz Waras „Obiekty pneumatyczne”
Otwarcie: 24.05.2014 godzina 08:00
Wernisaż: 24.05.2014 godzina 21:00
Zakończenie: 25.05.2014 godzina 23:00

Gdynia InfoBox, ul. Świętojańska 30
Wydarzenie towarzyszące XV Piknikowi Naukowemu

Obiekty pneumatyczne Warasa to indywidualna prezentacja nowych poszukiwań artysty, gdzie porzuca charakterystyczny pomysł budowania tkanki miejskiej z elementów odbijanych na ścianach od pojedynczych szablonów na rzecz gigantycznej trójwymiarowej pneumatycznej instalacji. Tworzy olbrzymie, jednokolorowe nadmuchiwane obiekty – symboliczne idee związane z fabryką (miejscem pracy), domem, kościołem, które dowolnie można ustawiać w zmiennych konfiguracjach czy strukturach. Buduje więc swoje M-city w skali i przestrzeni.

Praca Mariusza Warasa M-city „Obiekty Pneumatyczne” powstała w ramach II Międzynarodowego Biennale Sztuki Zewnętrznej „OUT OF STH” organizowanego przez BWA WROCŁAW Galerie Sztuki Współczesnej pod kuratelą Joanny Stembalskiej.

Kurator ekspozycji : Marek Zygmunt

Możliwość komentowania jest wyłączona.