„Ojczyzny Szukania”

Polska Akademia Teatru Niezależnego na Litwie
Centrum Kultury w Gdyni
Scena Studencka

zapraszają na:

SPEKTAKL
„Ojczyzny Szukania”
wg tekstów Czesława Miłosza

Scenariusz: Ida Bocian
Reżyseria: Ewa Ignaczak

Obsada: Aleksandra Kania Teatr Stajnia Pegaza
oraz słuchacze II roku PATN na Litwie
Justyna Smilgin, Bożena Simonawicziute, Agata Wutkina, Łoreta Matulewicz, Weronika Matuiza, Izabela Ornowska, Justyna Sworobowicz, Łucja Wojnicz, Marzena Szwabowicz

Spektakl inspirowany twórczością Czesława Miłosza „Ojczyzny Szukania” jest owocem warsztatów twórczych, w których brały udział studentki Polskiej Akademii Teatru Niezależnego na Litwie. Premiera sztuki odbyła się 16 lipca 2011 r. w Solecznickim Centrum Kultury. Polska Akademia Teatru Niezależnego na Litwie została założona w 2009 roku przez reżyserów Sopockiej Sceny off de BICZ – Ewę Ignaczak i Idę Bocian.

Termin: 18 września 2011 r.
Godz.:   19.00
Miejsce: Centrum Kultury w Gdyni, ul. Łowicka 51

Bilety w cenie 10zł do nabycia:
Centrum Kultury w Gdyni, ul. Łowicka 51
Cafe Księgarnia Vademecum, ul. Świętojańska 5

Rezerwacja: 58 622 63 30

 

„Ojczyzny szukania” jest sztuką inspirowaną „Doliną Issy” Czesława Miłosza. Historia, która nieco odbiega od oryginalnego utworu. Wprawdzie nie ma w niej Tomaszka, jednak nie brak tu postaci mistycznych takich jak Blatazar, Magdalena i Dilbinowa. Każda z nich opowiada niesamowitą historię o śmierci i miłości, o poszukiwaniu i strachu, o tożsamości i dwojakości ludzkiej natury. Akcja toczy się w tajemniczej dolinie Issy. „Jest to spektakl o nas i naszym środowisku” o „Ojczyzny Szukania” – mówi jedna z aktorek. Szczególną cechą spektakli Polskiej Akademii teatru Niezależnego na Litwie jest bliski kontakt z widzem, dlatego w „Ojczyznach Szukania” przy stole wraz z aktorami zasiądą widzowie.

Przedstawienie stworzone ze słuchaczami Polskiej Akademii Teatru Niezależnego na Litwie, młodymi Polakami na Litwie ma być próbą osobistych odpowiedzi na pytanie, czym jest dla nich pojęcie ziemi ojczystej i przynależności narodowej. Czy możliwe jest pojednanie? Czy tolerancja może być pojęciem nie tylko eksploatowanym przez polityków, ale również sposobem bycia w wielokulturowym państwie?

 

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.