„Piaskiem w raka” w InfoBoxie

19 lutego 2015 r. o godzinie 17:00 zapraszamy do sali konferencyjnej InfoBoxu na „slajdowisko” opowiadające historię pewnego spaceru. Chcielibyśmy się z Państwem podzielić opowieścią o projekcie „Piaskiem w raka” Fundacji Trzeba Marzyć z Sopotu, jego celach i finale.

Fundacja Trzeba Marzyć działa od ponad 8 lat i spełnia marzenia dzieci chorych na choroby zagrażające ich życiu. Na naszym końcie mamy już ponad 500 spełnionych marzeń. Postanowiliśmy pokazać, że dajemy dodatkowo coś od siebie. Nie tylko prosimy, ale też robimy rzeczy nieco zwariowane, może szalone.

„Piaskiem w raka” to samotne przejście całej linii brzegowej Bałtyku stanowiącej granicę Polski, od Świnoujścia po Piaski. Było to pierwsze odnotowane, zimowe przejście, z noclegami pod namiotem. Rafał Dadej, Prezes i Wolontariusz Fundacji Trzeba Marzyć wyruszył w podróż 26 grudnia, drugiego dnia Świąt, pokonując z kikunastokilogramowym plecakiem ok. 40 km dziennie. Było to również jedyne przejście uwzględniające linię brzegową ośrodka prezydenckiego w Juracie, na co zgodę wyraził Prezydent Komorowski. W Gdańsku natomiast pokonał Martwą Wisłę przechodząc pod budowanym jeszcze tunelem, największej tego typu inwestycji w Polsce, a przez Wisłę przeprawiły go statki Morskich Służb Poszukiwawczo-Ratowniczych. Przemarsz miał cel charytatywny, ponieważ w jego trakcie zbierano pieniądze na spełnianie marzeń ciężko chorych dzieci, podopiecznych Fundacji Trzeba Marzyć. Jeden kilometr marszu „wyceniony” był na 10 złotych. W trakcie marszu, zachęcano do wspólnego pokonywania kilometrów mieszkańców mijanych miejscowości, co przede wszystkim udało się w Trójmieście, gdzie wraz z Rafałem szły dziesiątki osób, łącznie z prezydentami miast. Pokonanie zaś odcinka „od granicy do granicy” poświadczyła Straż Graniczna specjalnym certyfikatem. Rafał Dadej pokonał w ten sposób ponad 530 kilometrów w najbardziej nieprzyjaznej do takich podróży porze. Co widział, co czuł, jak się przygotowywał i jakie wrażenia przyniósł, możesz posłuchać w trakcie slajdowiska, które odbędzie się w InfoBox Gdynia.

Wstęp wolny.

Możliwość komentowania jest wyłączona.