Pierzak „Na Ulicy Sztormowej”

Bohema Jazz Club w Gdyni
Centrum Kultury w Gdyni
Gdyński Kwartalnik Literacki „Bliza”

zapraszają na koncert piosenki satyrycznej

Janusza Pierzaka – „Na Ulicy Sztormowej”

koncert odbędzie się w ramach
Letniej Odsłony Sceny Literackiej „Blizy”

28.07.2010 – g. 20.00
Bohema Jazz Club
ul. Waszyngtona 21 (Centrum Gemini)

Koncert poprowadzi Wojciech Boros

Wstęp wolny

____________
Janusz Pierzak (ur. 4 maja 1958 r. w Gdańsku) – bard, poeta, kompozytor, prozaik, satyryk. Od 1980 roku mieszka w Gdyni. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Wiersze i prozę publikował w pismach: „Akant”, „Autograf”, „Twój Dobry Humor” oraz w prasie lokalnej. W 1997 r. wydał autorską płytę z piosenkami poetyckimi pt.: „Bilet do bezsenności”. W roku 1999 ukazał się tomik poezji zatytułowany „Wiersze” i drugi krążek pt.: „Niewidzialne znaki”. Zwycięzca turniejów satyrycznych w 2002 r. w Gdyni i w Pucku. Trzykrotnie wyróżniany w Konkursie Satyrycznym „O Grudę Bursztynu”.
W 2004 r. wydał trzecią autorską płytę pt.: „Na ulicy Sztormowej”. W tym samym roku bierze udział w Pierwszym Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Kabaretowej (O.B.O.R.A. – 2004 – Poznań).
Autor muzyki do tekstów gdyńskiej poetki – Izabeli Łaskawskiej („Westchnienie”). W 2008 r. otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego w Tczewskim Konkursie Twórczości (kategoria – twórczość własna).
Współautor książki „Śmiertelnie absurdalne zebranie” (2008). Oprócz piosenek własnego autorstwa, wykonywanych z akompaniamentem gitary i harmonijki ustnej, prezentuje również pieśni Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, Georges’a Brassens’a, Edwarda Stachury.

Możliwość komentowania jest wyłączona.