Podwodne życie Orłowa – filmy Jurka Nurka Abramowicza

Podwodne życie Orłowa – filmy Jurka Nurka

Abramowicza

Towarzystwo Przyjaciół Orłowa zaprasza na kolejną atrakcję z cyklu „Spotkania z przyrodą i przygodą”. W niedzielę 7 marca o godz. 16.00 na spotkanie z jednym z najsłynniejszych nurkujących ekologów – Jurkiem „Nurkiem” Abramowiczem, gdynianinem.

Podczas autorskiej prezentacji pt. „Podwodne Życie  Orłowa” przedstawi swoje filmy nakręcone pod klifem w Orłowie, w miejscu gdzie w przyszłości ma powstać podwodny rezerwat morski. Opowie o swojej pracy i pasji z jaką od 12 lat filmuje podwodny świat Bałtyku. Pokaże sprzęt jakim pracuje, komputerową bazę organizmów Bałtyku i prezentację o wrakach Zatoki Puckiej. Jest laureatem wielu konkursów w kraju i zagranicą, współpracuje z stacją Canal+.  1 marca kanał „Planete” rozpoczął emisję 24 odcinków jego filmów o podwodnym życiu Bałtyku.  
Z uwagi na duże zainteresowanie tym spotkaniem (wstęp wolny) zapraszamy do znajdującej się obok Domku Żeromskiego Galerii Debiut, której salę gościnnie udostępnia nam Zespół Szkół Plastycznych.
W styczniu w Orłowie gościliśmy znanego podróżnika Marka Kamińskiego, który zapisał się do naszego Towarzystwa i wkrótce, po Zimowej Ekspedycji Wisła, przeprowadzi się do Orłowa.
Spotkania TPO anonsujemy w Ratuszu wydawanym przez Zespół Prasowy UM, na stronie www.gdynia.pl, w „Mojej Gdyni” (sobotnia Gazeta Wyborcza), w gablocie TPO przed Domkiem Żeromskiego. Liczymy też na przychylność Państwa i prosimy o informację w Waszych mediach.

PS. Towarzystwo Przyjaciół Orłowa jest organizacją pożytku publicznego, działającą wyłącznie społecznie. Uprzejmie prosimy więc wszystkich, którym bliskie są wartości, piękno i tradycje tej urokliwej części Gdyni o wsparcie działalności statutowej TPO i przekazanie 1% podatku na konto: Multibank 96114020170000450210669648.

Sławomir Kitowski,
prezes Towarzystwa Przyjaciół Orłowa

Podwodne zdjęcia Jerzego Abramowicza, pochodzą z albumu „Gdynia. Pejzaż nadmorski” Sławomira Kitowskiego
Na zdjęciach trawa morska i małże bałtyckie pod orłowskim klifem.

Możliwość komentowania jest wyłączona.