Pokaz mody Nautilus – Jankowska & Tomaszewski

Centrum Kultury w Gdyni
Gdynia InfoBox
zapraszają na pokaz mody

Nautilus

Na wybiegu, który wkomponowany zostanie w nowoczesną i pełną zieleni przestrzeń InfoBoxu, zobaczymy najciekawsze projekty duetu

Jankowska & Tomaszewski

Projektanci zaprezentują owoce swojej trzyletniej współpracy podczas której łączą swoje pasje – ubiór i biżuterię.

13 września 2013 r., godz. 18 wstęp wolny
Gdynia InfoBox
ul. Świętojańska 30, Gdynia

Podczas gdyńskiego pokazu zobaczymy trzy kolekcje:

WSPÓŁCZESNA  ZBROJA

Kolekcja inspirowana zbroją płytową z XIV w. Odważna o militarnym charakterze kolekcja skierowana jest do osób młodych, z fantazją, chcących się wyróżniać.

Ruchome, przestrzenne elementy, nogawki, kaptury są odpinane, pozwalając użytkownikowi na stworzenie kilku wariacji jednego ubioru.

Biżuteria wykonana z oksydowanej miedzi, srebra, naturalnych kamieni stanowi idealne wykończenie kolekcji.  Torebki inspirowane gotyckimi tarczami. Wykonane z bawełny i naturalnej skóry, wykończone oksydowaną miedzią. Kolorystyka „Współczesnej Zbroi” to oliwkowa zieleń, beż i pomarańcz zgaszony czernią.

NAUTILUS

Kolekcja inspirowana formą muszli, zapachem morza.
Kontrastowe zestawienie materiałów – masywne dzianiny, bawełny wraz z szyfonem jedwabnym oraz biżuterią z srebra i naturalnych kamieni. Kolekcję charakteryzują przestrzenne formy, ręcznie wykonane dzianiny łączone z delikatnym, zwiewnym szyfonem.  Całość dopełniają użytkowe, ręcznie wykonane  torebki z muszli i miedzi.

Nautilus jest zmysłową i delikatną kolekcją.  Kolorystyka to jasne odcienie beżu, oliwki z akcentem mocnej czerwieni.

POP-Cocteau

Kolekcja inspirowana twórczością francuskiego artysty Jean Cocteau przełożona na Pop Art. Motywy grafiki Jeana Cocteau ujęte są w ręcznie malowanych wzorach na ubiorach oraz elementach biżuteryjnych wykonanych z miedzi i srebra (w biżuterii, na słuchawkach, torebkach, oraz na etui dla telefonu i iPada.). Kontrastowe zestawienie materiałów- folii przemysłowej używanej m.in. do szycia namiotów, wykonywania akcesoriów biurowych itd. z bawełną, matową, drukowaną organzą i szyfonem. Całość kolekcji dopełnia biżuteria wykonana z przeźroczystego plastiku, bursztynu, srebra i miedzi. Kolorystyka kolekcji to przeźroczystość łączona z kremami, podkreślona akcentami w kolorze intensywnej żółci i ciemnego granatu.

 

Emilia Jankowska – Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Pięcioletnia nauka zakończona tytułem Magistra Sztuki o specjalizacji Projektant Ubioru. Projektowała dla firmy „Da Vinci” trudniącej się głównie w ekskluzywnych koszulach damskich i męskich oraz dla młodzieżowej marki „Sinsay”. Obecnie jest projektantką w firmie „Taranko”.

W 2009 roku wyróżniona przez redaktor naczelną „Rynku Mody” Hannę Gajos za kolekcję HANFU. W maju 2011 zakwalifikowała się wraz z Marcinem Tomaszewskim (projektantem biżuterii) do finału konkursu Off Fashion 2011. Wyróżniona przez p. Dorotę Wróblewską za kolekcję MIGHTY LADY  –  inspirowaną zbroją rycerską.

W czerwcu 2011 wyróżniona przez Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi – wytypowanie do Fashion Days Sopot 2011 – najlepsze dyplomy z ubiegłych dwóch lat.

Od 2010 roku tworzy z Marcinem Tomaszewskim. Duet projektantów ubioru i biżuterii -jankowska & tomaszewski. Razem brali  udział w pokazach na Gali Amberif, Amber Look w Gdańsku, Amber Trip w Wilnie, Fashion Days Sopot,  Fashion Warsaw Street oraz w Fashion Week w Łodzi. Kolekcje Duetu należą do odważnych i mało konwencjonalnych. Charakteryzują się przestrzennymi formami i kontrastującymi połączeniami.

Możliwość komentowania jest wyłączona.