Wystawa „MM Modernizm”


MM Projekt
i Muzeum Miasta Gdyni zapraszają na wernisaż wystawy

MM Modernizm.

 Kiedy: 17 czerwca (dostępna dla widzów do 31 lipca 2014)
Gdzie: sala audio Muzeum Miasta Gdyni
Godz. 20:00

 Miasto z morza i marzeń, perła modernizmu, okno na świat – Gdynia lat trzydziestych. Działały tu kina, koncertowały sławy, a restauracje i ulice roiły się od ludzi spragnionych rozrywki nie mniej niż dziś.

Kiedy z nostalgią oglądamy czarno-białe zdjęcia, na których widzimy dobrze znane modernistyczne kamienice, port czy orłowską plażę zastanawiamy się, jak wyglądało życie przedwojennych mieszkańców i osób odwiedzających Gdynię. Twórcy MM Projekt postanowili tchnąć życie w fotografie z muzealnych zbiorów. Po dawnej Gdyni przechadzają się ludzie, jeżdżą samochody, rozbrzmiewa muzyka, a Eugeniusz Bodo umawia się z nią na dziewiątą…

MM Modernizm to multimedialna instalacja, w której człowiek jest podmiotem, a nie jedynie biernym odbiorcą przekazu. Wkomponowany pomiędzy obrazy i muzykę za pomocą magii nowoczesnej technologii przenosi się do modernistycznej Gdyni lat 30-tych. Wystawa nie jest więc statycznym dziełem do podziwiania, lecz zaskakującą interaktywną grą, w której widz jest niezbędnym elementem całości. Twórcom zależało na tym, by kontakt ze sztuką, poza konsumpcją estetycznie zaserwowanej formy był dla zwiedzających źródłem zarówno wiedzy jak i inspiracji, by pomógł nawiązać nowy dialog pomiędzy pokoleniami, ożywić historię.

MM Projekt kryje wiele tajemnic – działania w jego ramach to nie jedno wydarzenie, ale cykl różnorodnych odsłon artystycznych, które będą swego rodzaju podróżą w czasie przez wybrane inspirujące epoki, przedstawiającą nowe formy interakcji oraz interesujące modyfikacje graficzne.

Kolejna odsłona już wkrótce… Zapraszamy!!

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Muzeum Miasta Gdyni, rapan.pl, ChillArt
Partnerzy:
Lumion
Akademia Muzyczna w Gdańsku
Centrum Kultury w Gdyni
Gdyński Szlak Modernizmu
Gdynia Infobox
Centrum Experyment
3DTools.pl

O projekcie
Film promujący wystawę

Możliwość komentowania jest wyłączona.