Promocja „Blizy”

Spora część tekstów najnowszego numeru poświęcona jest kwestii stymulowania się w sztuce, obyczajach i kulturze, stąd jego nieco prowokacyjny tytuł DOPALACZE.

W dopalaczowej Blizie znajdziecie teksty o binge drinking w Anglii, piciu w Rosji, reportaż o poszukiwaniu grzybków halucynogennych w Meksyku, narkomanii w Hiszpanii czy dopalonej muzyce. Miłośników kina z pewnością zainteresują teksty Krzysztofa Kornackiego Wciągać oczami o kinie narkotycznym czy Mirosława Przylipiaka o filmie Don’t Look Back. Prezentujemy także doskonały fotoreportaż z weekendowego upajania się w Anglii autorstwa Macieja Dakowicza, znanego fotografa ulicznego.

Poza tym – jak co kwartał – Bliza to eseje, felietony, opowiadania, poezja, recenzje i komentarze do bieżących wydarzeń w świecie sztuki.

Specjalnym dodatkiem numeru jest płyta DVD z filmem Rewers, zwycięzcą 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Promocja numeru będzie powiązana z dyskusją na temat Rewersu, uznanego za najważniejszy film FPFF w 2009 roku. O historii powstania i karierze tego filmu z producentami Jerzym Kapuścińskim i Wojciechem Kabarowskim porozmawia pisarz Paweł Huelle.

Zapraszamy!

Możliwość komentowania jest wyłączona.