Przystań Poetycka „Strych”

Centrum Kultury w Gdyni
Przystań Poetycka „Strych”

zapraszają na promocję dwóch tomów wierszy:

JERZY STACHURA
„Listy, których nie ma do kogo wysłać” (2012)

JANUSZ PIERZAK
„Krawędź mijania” (2012)

w trakcie promocji przewidziano minirecitale obydwu bardów zaś po wieczorze poetycko-muzycznym odbędzie się

WOLNOGDYNIANKA
czyli konkurs na wiersz o Gdyni, Gdynią inspirowany, etc. z nagrodą-niespodzianką; jurorami w konkursie będą bohaterowie wieczoru

26.02., wtorek, godz. 19.30
Wstęp wolny
Cafe „Strych”, Plac Kaszubski 7B

Całość poprowadzą:
Paweł Baranowski i Wojciech Boros

_______________________

Janusz Pierzak (ur. 4 maja 1958 r. w Gdańsku) – bard, poeta, kompozytor, prozaik, satyryk. Od 1980 roku mieszka w Gdyni. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Wiersze i prozę publikował, m.in. w: „Akancie”, „Autografie”, „Dzienniku Bałtyckim”, „Gazecie Świętojańskiej”, „Twoim Dobrym Humorze”. W 1997 r. wydał autorską płytę z piosenkami poetyckimi pt. „Bilet do bezsenności”. W roku 1999 ukazał się tomik poezji zatytułowany „Wiersze” i drugi krążek CD pt.: „Niewidzialne znaki”.

Zwycięzca turniejów satyrycznych, m.in.: trzykrotnie wyróżniany w Konkursie Satyrycznym „O Grudę Bursztynu”. W 2004 r. wydał trzecią autorską płytę pt. „Na ulicy Sztormowej”. W tym samym roku bierze udział w Pierwszym Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Kabaretowej (O.B.O.R.A. 2004, Poznań). Autor muzyki do tekstów gdyńskiej poetki – Izabeli Łaskawskiej („Westchnienie”). W 2008 r. otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego w Tczewskim Konkursie Twórczości (kategoria – twórczość własna).

Współautor książki „Śmiertelnie absurdalne zebranie” (2008) oraz tomu poezji „Poetycki Grabówek”. W 2010 roku wydaje czwartą płytę „Ballady utkane z piasku i mgły”. Oprócz piosenek własnego autorstwa, wykonywanych z akompaniamentem gitary i harmonijki ustnej, prezentuje również pieśni Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, Georgesa Brassensa, Edwarda Stachury.

Jerzy Edward Stachura – poeta, bard, malarz. Bratanek i uczeń sławnego Steda – Edwarda Stachury. Sted nazywał go Juniorem – stąd „Piosenka dla Juniora i jego gitary”. Urodził się 5.01.1951 r. w Gdyni i całe dotychczasowe życie spędził na Grabówku. Laureat Konkursu o Laur „Czerwonej Róży” – Nagroda Peleryny w 1986r. za tom poezji „Na więcej niż jedno życie”. Opublikował: 12. tomików poetyckich, jedną mikropowieść „Mleczne bary” i unikalną płytę z piosenkami Edwarda Stachury.

http://jerzy.stachura.prv.pl/

Możliwość komentowania jest wyłączona.